Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze na květen 2013: Pink bude střídat Marka Knopflera

Jana Popelková

Jana Popelková

2. 5. 2013

Květen bude k pražskému publiku štědrý na koncerty hudebníků zvučných jmen. V O2 aréně budou postupně koncertovat tři slavné hvězdy – Pink, Mark Knopfler a Joe Cocker.

FOTO: Mark Knopfler

Mark Knopfler Zdroj: Echo Promotion

Kytarista, zpěvák, skladatel a několiknásobný držitel Grammy Mark Knopfler vystoupí v Praze 7. května v O2 aréně. Turné k desce Privateering má zastávku v pětadvaceti evropských městech a probíhá od dubna do července 2013.

Koncert slibuje i provedení starších skladeb, které se u fanoušků těší velké oblibě, ale dle Knopflerových slov je pravděpodobné, že zazní v trochu jiném aranžmá. Jak dodává, je to hlavně proto, aby udržel tyto skladby naživu a aby nepůsobily jako kabaret. V Praze zakoncertuje se svou osmičlennou kapelou. Akce začne ve 20:00, ceny vstupenek jsou v rozmezí  990 – 1790 Kč.

Pink i Pink Floyd

Ku příležitosti čtyřicátého výročí vydání legendárního alba Dark Side Of The Moon zavítá do Prahy tributní kapela The Australian Pink Floyd Show. Koncert se uskuteční v Tip Sport Aréně a v dalších dnech i v Brně a Ostravě. The Australian Pink Floyd show si zakládá na tom, že se snaží pečlivě nastudovat každý pinkfloydí kus a vytvořit i tutéž atmosféru jako samotní Pink Floyd. Show slibuje kromě hudebního zážitku i speciální laserové efekty a projekci.  Začátek je ve 20:00, ceny vstupenek v rozmezí 690 – 1690 Kč.

Událostí bude i koncert americké zpěvačky Pink, který se bude konat 10. května v O2 aréně. Pink nazvala svoje turné The Truth About Love podle stejnojmenné desky, která sklidila kladné ohlasy. Singl Blow Me (One Last Kiss) z tohoto alba se stal nejprodávanějším singlem v Británii a jednou z nejhranějších rádiových písní.  Show začne ve 20:00 a ceny vstupenek jsou v rozmezí 1090 – 1790 Kč.

Britský zpěvák a skladatel Joe Cocker se představí 19. května v O2 aréně v rámci svého evropského turné Fire It Up. Cocker se zapsal do hudební historie svým nezaměnitelným chraplavým hlasem, od začátku své kariéry nahrál přes dvacet studiových alb a je nositelem Řádu britského impéria. Zajímavostí je, že o den později, 20. května, oslaví devětašedesátiny. Koncert začne ve 20:00, ceny vstupenek se pohybují od 990 do 1890 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze na květen 2013: Pink bude střídat Marka Knopflera