Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze 8. – 15. října 2012: Zazní blues Roberta Craye, zahrají i Bek Ofis

Jana Popelková

Jana Popelková

8. 10. 2012

Hlavní hvězdou příštího týdne v Praze bude bluesman Robert Cray. Svůj um a zvuk nových desek předvedou švédští Royal Republic nebo Shinedown z Floridy. Týden uzavřou pražští Bek Ofis.

Foto: Honza Nedvěd

Jan J. Nedvěd, frontman Bek Ofis, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Bluesman Robert Cray přijede 8. října zahrát do Prahy. Patří ke špičce ve svém oboru, o čemž svědčí 5 cen Grammy. V minulosti vystoupil například jako předskokan Erica Claptona.

Na hudební scéně se pohybuje od konce sedmdesátých let. Zatím poslední řadové album Nothin But Love vyšlo letos 28. srpna. Koncert v Lucerna Music Baru začne ve 20.00 a vstupenky jsou k dostání přímo na místě.

Čtěte také o koncertě Erica Claptona v Praze

O dva dny později, 10. října, zahrají na stejném místě švédští Royal Republic. Koncert proběhne v rámci turné k jejich aktuálnímu albu Save The Nation. Čtyřčlenná kapela s řízným kytarovým zvukem vystoupila v Praze přesně před rokem.

Na scéně se objevila v roce 2007, pozitivní kritiku za své debutové album We Are The Royal sklidila o tři roky později. Koncert  začne klasicky ve 20.00, lístky v předprodeji vyjdou na 250,- a na místě na 350,-.

V klubu Futurum vystoupí 11. října Bek Ofis. Jako host s nimi vystoupí zpěvačka a herečka Petra Pudová a zaznít by měl nový duet. Bek Ofis je pražský hudební projekt, jehož hlavní postavou je Jan J. Nedvěd. Začátek akce je ve 20.00, cena lístků je 90,- v předprodeji, 120,- na místě.

Ve stejný den zahraje v Paláci Akropolis od 19.30 britská skupina Levellers. Představí svou nejnovější studiovku Static On The Airwaves, která vyšla v červnu. Jejich tvorba je inspirována tradičním anglickým folkem a zajímavostí je například využití tradičního australského nástroje didgeridoo, na který hraje Stephen Boakes. Cena vstupného se pohybuje mezi 520,- a 580,-.

Floridská rocková skupina Shinedown, která sklízí úspěchy především v USA, vystoupí 14. října od 20.00 v Lucerna Music Baru. Letos v březnu vydali album s názvem Amaryllis. Vstupenky jsou k mání za 455,-.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze 8. – 15. října 2012: Zazní blues Roberta Craye, zahrají i Bek Ofis