Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Eric Clapton míří do Prahy. Zakoncertuje v červnu příštího roku v O2 areně

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

6. 10. 2012

Anglický bluesový kytarista Eric Clapton vystoupí v Praze. Uznávaný hudebník zahraje 19. června 2013 v O2 areně.

FOTO: Eric Clapton

Eric Clapton Zdroj: wikipedia.org

Eric Clapton vyjede příští rok na turné, v jehož rámci zavítá po sedmileté přestávce do české metropole. V harmonogramu na Claptonových oficiálních stránkách se objevilo datum i místo vystoupení, a sice 19. června 2013 v O2 areně. V téže hale ho české publikum mohlo slyšet při poslední kytaristově návštěvě České republiky v roce 2006.

Čtěte také o novém DVD Led Zeppelin

Clapton příští rok koncertuje v rámci turné u příležitosti padesátého roku své hudební kariéry. Před pěti desetiletími začínal jako neznámý samouk, ale díky výjimečnému talentu se jeho věhlas rychle rozšířil. Dnes patří k nejuznávanějším kytaristům dvacátého století.

Po krátkém angažmá v kapele britského bluesového veterána Johna Mayalla založil power trio Cream. To kromě virtuozity proslulo věčnou rozhádaností a brzy se rozpadlo. Z dalších formací, v nichž Clapton hrál, jmenujme Blind Faith či Derek and the Dominos.

Od sedmdesátých let Clapton vystupuje jako sólový kytarista. K jeho největším úspěchům patří skladby Layla, Tears in Heaven či Cocaine.

Turné se soustředí zejména na Británii, Praha bude jednou z mála Claptonových zastávek na kontinentu, další koncerty proběhnou mimo jiné v Lodži či Vídni. Bližší informace ke vstupenkám a jejich ceně budou dle pořadatelů k dispozici příští týden.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eric Clapton míří do Prahy. Zakoncertuje v červnu příštího roku v O2 areně