Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Led Zeppelin už prý fanoušci uvidí jen na DVD. Návrat legend se nekoná

Redakce

Redakce

30. 9. 2012

Členové kapely Led Zeppelin opět odmítli debaty o návratu. Stalo se tak 21. září na veřejném setkání, kde představili film Celebration Day. Ten zaznamenává jejich londýnský koncert v 02 Aréně z roku 2007.

Led Zeppelin

Led Zeppelin: Jimmy Page, John Bonham, Robert Plant a John Paul Jones (zleva), Zdroj: ledzeppelin.com

Tři původní členové anglické hardrockové kapely Led Zeppelin, Robert Plant, Jimmy Page a John Paul Jones, minulý týden představili DVD Celebration Day. Jde o záznam comebackového vystoupení před pěti lety a zároveň podle všeho o tečku za kariérou rockových velikánů.

Čtěte také o padesátém roce kariéry Boba Dylana

Trojice hudebníků se po promítnutí filmu účastnila veřejné debaty, kde odmítli návrat na scénu. Na otázku, zda je film nenadchl tolik, že by začali znovu aktivně vystupovat, kytarista Jimmy Page odpověděl: „A můžu se vás já zeptat, zda se vám film líbil?“

Novinářská veřejnost se nenechala odbýt a žádala jasnou odpověď. Page však téma opět negoval odpovědí, že otázka je příliš intimní a téma bylo definitivně uzavřeno.

Kapela ukončila kariéru po úmrtí bubeníka Johna Bonhama v roce 1980. Od té doby se každý věnoval různým projektům. Plant a Page čas od času spolupracovali, ale všichni tři kolegové se sešli pouze jednou.

Zpěvák Robert Plant se už dříve snažil v rozhovoru pro Rolling Stone vyvrátit mýtus o návratu Led Zeppelin. „Každý jsme už někde jinde. Všichni jsme zestárli. Vím, že lidé se ptají a doufají, ale podívejte se na to z mého úhlu. Brzo už budu potřebovat pomoc při přecházení ulice,“ ukončil spekulace Plant.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Led Zeppelin už prý fanoušci uvidí jen na DVD. Návrat legend se nekoná