Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze 17. – 24. září 2012: Soulfly a The View představí nové desky

Jana Popelková

Jana Popelková

17. 9. 2012

Hlavními tahouny zářijových koncertů v Praze budou brazilští Soulfly. Ze Skotska přijede indie rocková formace The View a nové album představí Slovenka Katarína Knechtová.

FOTO: Soulfly

Soulfly Zdroj: myspace.com

18. září v 19:00 vystoupí v klubu Roxy brazilští metalisté Soulfly. Koncert se koná v rámci turné k aktuální studiovce Enslaved. Vstupenky jsou k mání za 660 korun.

Jde pravděpodobně o dosud nejtvrdší album kapely a jeho hlavním tématem je otroctví. V prvním týdnu po vydání se umístilo ve stovce nejprodávanějších alb v Americe. Myšlenka na vytvoření Enslaved napadla frontmana Maxe Cavaleru již v roce 1996, když byl členem Sepultury, realizace se ale dočkala až nyní.

Čtěte také o koncertě zpěvačky s kočkou v plechovce

Ve stejný den od osmé hodiny večerní bude pódium v Lucerna Music Baru patřit britským The View. Kapela hrající indie rock zavítá do Prahy ku příležitosti vydání svého čtvrtého alba Cheeky for A Reason.

The View vznikli v roce 2005, o dva roky později prorazili s albem Hats Off to the Buskers, které se umístilo na špičkách britských hitparád. Cena lístků v předprodeji je 250 korun, na místě vyjdou o stovku dráž.

David Murphy & Guests zahrají 20. září v Blues sklepu v Liliové. Kapela spojující americké a české muzikanty hraje americké blues. Inspiruje se ale i funkem, swingem a soulem. Momentálně připravuje desku, která by měla vyjít na podzim. Koncert začíná ve 20:00 a vstupné činí rovných 100 korun.

Tajemný pop a akustický rap

21. září v půl osmé večer vystoupí v Paláci Akropolis slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Představí svou novou desku Tajomstvá, která vyšla letos v únoru. Tři skladby z ní jsou k poslechu na oficiálním webu zpěvačky. Během pražského koncertu zazní i autorské písně zkomponované během Katarínina působení v kapele Peha. Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti za 250 korun.

Londýnská rapperka jamajského původu Speech Dabelle se objeví v rámci svého evropského turné 22. září v Chapeau Rouge v Jakubské ulici.

Držitelka prestižního ocenění Mercury Music Prize je osobitá v tom, že své koncerty doprovází akusticky a sama ovládá několik nástrojů. Vystoupení je naplánováno na 21:00 a lístky stojí 200 korun. 23. září bude možné rapperku slyšet ještě v Brně na Flédě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze 17. – 24. září 2012: Soulfly a The View představí nové desky