Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze 16. – 23. října 2012: Lionel Richie představí nové album Tuskegee

Jana Popelková

Jana Popelková

15. 10. 2012

Událostí týdne bude koncert Lionela Richieho. Do Prahy dorazí také show Brit Floyd, z českých kapel uslyšíte The Prostitutes nebo Michala Hrůzu.

FOTO: Lionel Richie

Lionel Richie Zdroj: myspace.com

V pražské O2 aréně se 18. října představí projekt Brit Floyd. Úspěšný revival slavné britské kapely Pink Floyd slibuje velkolepou show s názvem A Foot In The Door, jejímž autorem je Damian Darlington.

Na koncertě zazní například skladby Hey You, Wish You Were Here, Money, High Hopes a řada dalších. Dle Darlingtonových slov se kapela snaží o srovnatelný zážitek, jaký byste měli z koncertu samotných Pink Floyd. Začátek akce je naplánován na 20.00, vstupné se pohybuje v rozmezí 950 až 1250 korun.

Čtěte také o novém projektu Pepy Vojtka

Americký zpěvák, pianista a saxofonista Lionel Richie zahraje 20. října od 20:00 v O2 aréně. Představí zde své nové album Tuskegee, na kterém spolupracovala celá řada jeho přátel, třeba Shania Twain nebo Willie Nelson. Tuskegee je Richieho rodné město, proto možná považuje nové album za jedno z nejzásadnějších ve své kariéře.

V minulosti jej proslavily romantické balady (Say You Say Me) nebo spolupráce na skladbě We Are The World. V Praze naposledy koncertoval v roce 2007. Cena vstupenek se pohybuje od 1090 do 1990 korun.

18. října vystoupí od 19:30 v Paláci Akropolis Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, aby představil nové album Noc. O den dříve jej můžete vidět i v Brně v klubu Metro. Vstupenky přijdou na 190-250 korun.

Michal Hrůza – Noční letci

[youtube-height=25]WbgBqQPFuCI[/youtube]

O den později 19. října na stejném místě od 19:30 zahrají Cocotte Minute. Součástí koncertu bude videoprojekce. Kapela nyní chystá nový videoklip, který by měl být natočen na mobilní telefon na jeden záběr.

V Paláci Akropolis dále vystoupí 20. října v 19:30 i česká indie-rocková kapela The Prostitutes, jejíž vystoupení bude také podpořeno projekcí. Obě kapely odehrají svá vystoupení v rámci Festivalu nových médií. Cena vstupného je od 150 do 180 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze 16. – 23. října 2012: Lionel Richie představí nové album Tuskegee