Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pepa Vojtek z Kabátů vyrazí na turné s dívčím smyčcovým triem

Martin Peška

Martin Peška

8. 10. 2012

Rockový zpěvák Pepa Vojtek ze skupiny Kabát v předvánočním období vymění své spoluhráče z kapely za dívčí elektrické smyčcové trio Inflagranti. Společně naplánovali deset vánočních koncertů.

FOTO: Inflagranti s Pepou Vojtkem

„Opět zvítězila moje touha poznávat něco nového,“ říká k novému spojení Pepa Vojtek. Zdroj: BrainZone Promotion

„Hodně rockových kapel používá v produkci symfonické orchestry, ale to už je dneska nezajímavé spojení. Inflagranti ovšem přišly s nápadem předělat rockovější písničky pouze pro smyčcové trio a já myslím, že se to hodně povedlo,“ uvedl Pepa Vojtek ke společnému projektu, do kterého se zapojil i prostřednictvím aranží skladeb.

„Vždycky se nám líbil jeho projev, ať už v Kabátu, nebo v muzikálech, pak jsme se s ním potkaly osobně na natáčení charitativního TV pořadu pro Kapku Naděje a zjistily jsme, že je nejen výborný zpěvák, ale i člověk. A tak mě napadlo, že bychom to spojení se smyčci mohli zkusit,“ řekla Markéta Muzikářová.

Termíny a místa adventního turné

16. 11. Horšovský Týn – kinosál Horšovský Týn
17. 11. Uhlířské Janovice – sál VOD Kooperativa
21. 11. Třebíč – Divadlo Pasáž
22. 11. Ostrava – DK Akord Ostrava
27. 11. Praha – Divadlo Broadway
28. 11. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo
3. 12. Hradec Králové – sál Filharmonie Hradec Králové
9. 12. Most – Městské divadlo
10. 12. Brno – KC Semilasso
14. 12. Loket – Kostel Svatého Václava

Elektrické smyčcové trio Inflagranti vzniklo ve složení Markéta Muzikářová (housle), Kateřina Lískovcová (housle) a Iris Morisáková (violoncello) v roce 2004, od té doby hraje především slavné melodie z klasiky, rocku i popu v úpravách pro elektrické smyčce. V úpravě pro dvoje housle a violoncello interpretuje ve vlastních instrumentálních úpravách nejen klasické skladby Bacha nebo Vivaldiho, ale také rockové hity kapel jako jsou Metallica, Europe nebo Queen.

Po debutovém albu s názvem Rockmantica z roku 2005 trio vydalo ještě album Restart (2009) a loňský mix světoznámých vánočních melodií Christmas Symphony. Za živé DVD Brioso obdrželo Inflagranti v roce 2011 zlatou desku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pepa Vojtek z Kabátů vyrazí na turné s dívčím smyčcovým triem