Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Brně: V září vystoupí Vladimír Míšík nebo Soap & Skin

Jana Popelková

Jana Popelková

11. 9. 2012

V září se bude v Brně střídat tvrdší muzika v podání metalových Inner Fear s éterickou Soap&Skin. Vladimír Mišík & ETC + Flamengo pak připomenou 70. léta.

Vladimír Mišík Foto: Karel Slabý, TOPZINE.cz

Jazzová kavárna Podobrazy odstartuje 12. září novou sezónu koncertem kapely Propaganja. Osmičlenná kapela představí své písně ve stylu world music. Propaganja je dynamická kapela, kombinující stylovou a zvukovou rozmanitost, což slibuje zajímavý hudební zážitek.

Kde: Podobrazy (Moravské náměstí 1a)
Kdy: středa 12. září, 20:00
Za kolik: 60 Kč

Úterý v polovině září bude patřit Vladimíru Mišíkovi & ETC + Flamengo. Koncert proběhne v rámci příležitosti čtyřicátého výročí vydání u nás jednoho z nejzásadnějších alb Kuře v hodinkách. Vystoupí původní členové Flamenga – basista Vladimír Guma Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC a další hudebníci, na programu jsou skladby jak z alba Kuře v hodinkách, tak z novějšího repertoáru.

Kde: Musilka (Musilova 2a)
Kdy: úterý 18. září, 19:30
Za kolik: 280 Kč v předprodeji, 320 Kč na místě

Příznivci neobvyklých projektů se 20. září mohou těšit na koncert Soap&Skin. Tato mladá talentovaná umělkyně získává publikum svou charakteristickou barvou hlasu a bezprostředním projevem. Pro inspiraci sahá například k Björk nebo Cat Power. Koncert slibuje kombinaci zvuků piana, elektroniky a světelných efektů a pravděpodobně bude jednou z nejzajímavějších událostí v dosavadní historii klubu.

Kde: Klub Fléda (Štefánikova 24)
Kdy: čtvrtek 20. září, 20:00
Za kolik: 330 Kč v předprodeji, 380 Kč na místě

Fanoušci tvrdé muziky si mohou 21. září přijít poslechnout dark metalovou kapelu Inner Fear na Melodku. Kapela vznikla jako projekt kolem bubeníka Cradle of Filth Marthuse v roce 1997. Inner Fear na koncertě představí i zatím poslední řadové album First Born Fear vydané letos v lednu, jež je volně ke stažení na oficiálních stránkách kapely www.innerfear.org.

Kde: Melodka (Kounicova 685/20)
Kdy: pátek 21. září, 19:30
Cena: vstupné zatím neuvedeno

Ve stejný den se koná i koncert XIII. století na Semilasse. Tato úspěšná česká gothic rocková kapela vydala na jaře DVD s albem Live in Berlin. Základem repertoáru této skupiny jsou písně stavěné na nosných melodických refrénech (jako např. Elizabeth). Zajímavostí je, že 1. září vyjde kniha frontmana Petra Štěpána Zpovědnice, která obsahuje autorovy povídky, básně a texty. Navazuje na předešlý titul Kniha Nosferatu.

Kde: KC Semilasso (Palackého třída 126)
Kdy: pátek 21. září, 20:00
Cena: 250 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Brně: V září vystoupí Vladimír Míšík nebo Soap & Skin