Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Brně na říjen 2012: Finští svérázové Waltari i slovenské ska Polemic

Jana Popelková

Jana Popelková

3. 10. 2012

V říjnu se Brno může těšit na multižánrové Waltari z Finska. Na Musilce vystoupí přední čeští hudebníci Blue Effect nebo Karel Plíhal.

FOTO: Waltari

Waltari Zdroj: myspace.com

Dvacet pět let revolty oslaví brněnská Insania 6. října na Flédě. Hardcorové seskupení kolem kytaristy a zpěváka Polyho se v začátcích svého působení dočkalo i zákazu ze strany StB, avšak ve své revoltě pokračovalo pod názvem Skimmed. Jako Insania opět vystupují od roku 1992.

Čtěte také o novém albu UDG

Poslední řadovka Kult hyeny získala ocenění Album roku v anketě Břitva. V současnosti kapela chystá materiál pro další album, které by mělo vyjít příští rok. Vstupenky budou k mání za 150 korun v předprodeji nebo 190 korun na místě a začátek akce je ve 20:00.

Další v pořadí budou 11. října na Flédě slovenští Polemic. V jejich ska jsou slyšet i prvky jazzu nebo latinské rytmy. Do České republiky zavítají vždy několikrát ročně v rámci různých festivalů a koncertů v klubech. Začátek bude ve 20:00, vstupné na místě 220 korun nebo v předprodeji za 180.

Polemic – Ako to prežijem

[youtube-height=25]kHyrypAYp4A[/youtube]

Finští Waltari vystoupí 18. října od 19:30 na Melodce. Kapela nedávno oslavila dvacet pět let své existence. Celkem vydala jedenáct alb, z nichž poslední se jmenuje Covers All. Waltari za sebou mají spolupráci se symfonickými orchestry nebo souborem Finského národního baletu. Jejich hudba kombinuje prvky hard rocku, progressive metalu i popu. Vstupenky jsou k dostání za 490 korun a předskokany budou Egotrip z Prahy.

Na Musilce budou mít 25. října koncert Blue Effect, v jejichž čele stojí Radim Hladík. Historie kapely sahá do roku 1968. Za tuto dobu kapela prošla mnohými personálními změnami a spoluprácí s předními českými muzikanty. Začátek ve 20:00, vstupné 190 korun v předprodeji nebo 220 korun na místě.

V úterý 30. října se od 20:00 na Musilce představí písničkář Karel Plíhal. Koncert se uskuteční v rámci představení nové desky Vzduchoprázdniny, které vyšlo v září. Karel Plíhal je vynikající kytarista, který své písně často doprovodí poetickými a humornými verši, v nichž nechybí ironie. Vstupné zatím nebylo upřesněno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Brně na říjen 2012: Finští svérázové Waltari i slovenské ska Polemic