Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Komik Luděk Sobota přijde do Švanďáku. Víme, o čem bude řeč

Anna Kottová

Anna Kottová

2. 12. 2011

FOTO: Komik Luděk SobotaPozvání do Scénických rozhovorů tentokrát přijal komik Luděk Sobota, v poslední době známý díky seriálu Okresní přebor. Na půdě Švandova divadla ho bude spolu s diváky hodinu a půl zpovídat moderátor David Hrbek.

FOTO: Komik Luděk Sobota

Luděk Sobota spolupracoval s Šimkem a Nárožným Zdroj: Švandovo divadlo

V úterý 6. prosince mohou diváci Švandova divadla proniknout do hlubin Sobotovy duše. Známý komik, který se proslavil především filmem Jáchyme, hoď ho do stroje a větou: Kdepak je ten prďola, co tady čepuje to pivo, odpoví moderátorovi Davidu Hrbkovi a divákům na zvídavé dotazy.

Moderátor Hrbek probere s Luďkem Sobotou jeho herectví od Ypsilonky po Semafor. Dozvíte se, jak napsat dobrý skeč, a jestli víra v buddhismus pomáhá v těžkých životních chvílích. Samozřejmě přijde řeč i na seriál Okresní přebor.

Scénické rozhovory příští rok oslaví 10 let. Od začátku je moderuje David Hrbek, který se v každém z pořadů pokouší sestavit profil svého hosta. Do letošního roku se v pořadu vystřídala řada známých osobností. Za všechny jmenujme zpěváka Tomáše Kluse, herce Ivana Trojana a moderátory Jana Krause nebo Václava Moravce.

Luděk Sobota (1943) vystudoval střední dopravku a po absolvování pražské DAMU začal v libereckém Studiu Ypsilon. Potom se stal členem divadla Semafor, kde se setkal s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným.

Reportáž z posledních Scénických rozhovorů s Tomášem Sedláčkem

Na pražském I. P. Pavlova založil Směšné divadlo Luďka Soboty, kde inscenoval vlastní texty a k dokonalosti dotáhl postavu potrhlého poplety. Pro nedostatek financí se ale nakonec z divadla stala herna.

O lidech, kteří z jeviště baví ostatní, se říká, že jsou introverti. To platí i pro Sobotu. Ač introvert, natočil mnoho filmových a televizních komedií například Zítra to roztočíme, drahoušku, Jáchyme, hoď ho do stroje nebo novější Chyťte doktora.

Stejně jako se ze scény ztratili komici Petr Nárožný, Josef Náhlovský, Petr Novotný nebo Zuzana Bubílková, tak se ztratil i Luděk Sobota.

V poslední době ho můžete znát hlavně jako předsedu fotbalového oddílu ze seriálu Okresní přebor, který brzy získá i filmovou podobu.

Kapacita sálu je 100 míst. „Záleží na hostovi, ale většinou bývá vyprodáno,“ řekla nedávno Jana Bergerová z marketingu a obchodu Švandova divadla. Na ekonomovi Tomáši Sedláčkovi opravdu vyprodáno bylo.

Na úterý 29. listopadu plánovalo Švandovo divadlo rozhovor s Jirkou Mádlem, ale podle informací TOPZINE.cz se prodalo příliš málo lístků a Scénické rozhovory musely být zrušeny.

Scénické rozhovory s Luďkem Sobotou

Švandovo divadlo

Kdy: úterý 6. prosince, 19:00

Za kolik: 170 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komik Luděk Sobota přijde do Švanďáku. Víme, o čem bude řeč