Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kolekce Temperley London je tou pravou inspirací před plesovou sezónou

Petra Červená

Petra Červená

25. 10. 2011

Kolekce Alice Temperley fall 2011Černobílá klasika nemusí být vždy nuda. Stačí dodat průsvitný materiál, velké množství korálků, třásní a střihů, ze kterých se zrodí oslňující modely.

FOTO: Podzimní kolekce 2011 Alice Temperley

Výšivka dodá i zdánlivě obyčejným šatů šarm a něhu, Zdroj: temperleylondon.com

Přesně před deseti lety založila mladá talentovaná návrhářka Alice Temperley vlastní značku Temperley London. K tomuto kroku se rozhodla po úspěchu na týdnu módy v Londýně v roce 2000 a o rok později si otevřela první butik ve známé londýnské čtvrti Notting Hill.

Úspěchy Alice Temperley

Alice se narodila v Anglii v roce 1975 a její cesta za splněním dětského snu vedla přes studia umění na slavné Central Saint Martin až k získání magisterského titulu na Royal College of Art v Londýně. Už na škole se Alice zaměřila zejména na technologii materiálu a tisku. Zdobením a rafinovanými střihy se snaží vyzdvihnout přednosti každé ženy.

FOTO: Podzimní kolekce 2011 Alice Temperley

Černé šaty dvakrát jinak

Svým stylem vynikala už na škole, kde získala cenu za inovaci. V roce 2004 jí časopis Glamour udělil titul Designer of the Year a časopis Elle ji ocenil jako Nejlepšího mladého designéra roku.

Mezi návrhářčiny slavné zákaznice patří Demi Moore, Jennifer Lopez, Heidi Klum či Emma Watson. Díky jejich promenádě po červeném koberci získala Alice věhlas a nové zákaznice.

Už jste se pokochaly kolekcí svatebních šatů Maggie Sottero?

V roce 2002 se Alice vdala za Larse von Bennigsena, současného generálního ředitele Temperley London, a pro tento den si navrhla vlastní svatební šaty. To ji inspirovalo k rozšíření nabídky právě o šaty oblečené jen na jediný den, pro jedinečný okamžik, ale se vzpomínkou na celý život.

FOTO: Podzimní kolekce 2011 Alice Temperley

Vedle rudých šatů bledne i dráždivě černá krajka

Plány do budoucna se nedrží v mělkých vodách ready-to-wear kolekcí, ale míří na širý oceán mezi dravé ryby haute couture. Alice se chce také věnovat pánské a dětské módě a chystá se vytvořit kolekci oblečení pro volný čas.

Podzimní kolekce 2011

Podle Alice Temperley se zahřejeme v hebkých svetrech, pelerínách nebo kabátech s volány na rukávech a hlubokým výstřihem, ke kterému návrhářka zvolila bílou halenku upnutou ke krku.

Často se na modelech objevovala broskvová saténová látka s potištěným motivem černé krajky.

FOTO: Podzimní kolekce 2011 Alice Temperley

Večerní šaty jsou specialitou Alice Temperley

Použila ji například na širokou kolovou sukni, ale nejefektněji vypadala na dlouhých korzetových šatech. Působily jako pomalu se otevírající vějíř. Díky nápadným modelům nebylo třeba volit velké množství doplňků. Převládaly dlouhé černé kožené rukavice a boty na vysoké platformě.

Do pohádky

V kolekci vedl střízlivý styl, občas narušený trochu snovými, pohádkovými modely v podobě bílých průsvitných šatů pošitých sněhovými vločkami, které zapomněly roztát. Ke sněhové královně by se ještě hodily bílé šaty s třásněmi a výšivkou. Naproti tomu ohnivě rudé šaty s volány by tuto něžnou bílou sešlost sežehly.

FOTO: Podzimní kolekce 2011 Alice Temperley

Teplé dlouhé svetry jsou do sychravého podzimu jako stvořené

Z popela by pak vstaly šaty s vyšívanými květy v černé barvě. Střihy a kombinace průsvitného materiálu, krajky, výšivek a potisku propůjčují modelům jedinečnou podívanou.

Alice ví, čím ženy nadchnout, dráždí jejich smysly a ponouká je k touze chtít si takové šaty alespoň jednou vzít na sebe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolekce Temperley London je tou pravou inspirací před plesovou sezónou