Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Poděbrady, Pouti a pouta a Pohádka se špatným koncem

Redakce

Redakce

14. 4. 2011

FOTO: Výřez z obálky knihy Zmizelé PoděbradyV dnešních knižních novinkách vás provedeme historickými Poděbrady, představíme vám knihu Pouti a pouta a ukážeme si, že existují i pohádky se špatným koncem.

FOTO: Výřez z obálky knihy Zmizelé Poděbrady

Poděbrady, Zdroj: archiv nakladatelství Paseka

V nakladatelství Paseka vychází kniha s názvem Poděbrady. Autorka Jana Hrabětová, která se historií Poděbrad dlouhodobě zabývá, zde představuje architektonické proměny tohoto města a zasazuje je do širších historických souvislostí. Kniha čítající 76 stran vychází v edici Zmizelé Čechy. Titul je doplněn téměř dvěma sty unikátních archivních fotografií. Doporučená cena knihy je 249 korun.

Pohádka se špatným koncem od Pavla Zajíčka

OBR: Obálka knihy Pouti a poutaV knize nazvané Pouti a pouta naleznete čtrnáct povídkových textů. Autor Petr Pazdera Payne v nich na 125 stranách přibližuje svůj pohled na lidskou existenci, čas a bytí. Pokud se tedy zajímáte o různé životní filosofie, je kniha určena právě vám. Titul je prvním svazkem edice Beletrie nakladatelství Theo Pardubice. Knihu zakoupíte v knihkupectvích za 176 korun.

Básníkovi, textaři, hudebníkovi, výtvarníkovi a představiteli českého undergroundu Pavlu Zajíčkovi vychází v nakladatelství Vetus Via kniha s názvem Pohádka se špatným koncem. Že se nejedná o pohádku klasického rázu, potvrzuje následující tříverší: Sny končí. Končí sny? /V barvě krve se píší knihy!/A tak se také píší pohádky. Kniha čítající 38 stran je doplněna komiksovými ilustracemi výtvarníka Martina Jabůrka a zakoupíte ji za pouhých 150 korun.

[poll id=“70″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Poděbrady, Pouti a pouta a Pohádka se špatným koncem