Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Královské spiknutí, Snadný prachy a Opera Slavica et Palaeoslovenica

Hana Mazancová

Hana Mazancová

21. 7. 2011

FOTO: Knižní novinkyDnes vám v knižních novinkách opět představíme tři tituly, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Nejdříve nám Michael J. Sullivan dokáže, že došlo ke Královskému spiknutí. Jens Lapidus se pochlubí švédským bestselerem Snadný prachy a práci Radoslava Večerky si přiblížíme v díle Opera Slavica et Palaeoslovenica.

FOTO: Knižní novinky

Knižní novinky na tento týden, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Michael J. Sullivan: Královské spiknutí

Foto: Královské spiknutíÚmyslná vražda krále není v historii nic nevídaného. Stejně tak jako následná snaha vrahů o to, aby vina padla na jinou hlavu. Jenže v knize Královské spiknutí si náhodně vybraní obětní beránci nenechají nic líbit. Royce Melborn jako zkušený zloděj a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater se stanou nechtěnými účastníky královy vraždy. Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend. Královské spiknutí je první ze série šesti románů, které si čtenáře získaly i přes malou propagaci a vydání u drobného nakladatele. Není se čemu divit, protože Sullivan zde dokazuje, že klasická fantasy není mrtvá, pokud se jí chopí talentovaný vypravěč, který se umí vyhýbat četným klišé.

Český název: Královské spiknutí
Název originálu: The Crown Conspiracy
Autor: Michael J. Sullivan
Překladatel: Jana Rečková
Počet stran: 248
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 298 korun

Jens Lapidus: Snadný prachy

FOTO: Snadný prachyStockholmské podsvětí si může zatleskat, jelikož prodej kokainu stoupá strmě vzhůru. Jenže i tak je potřeba o snadný prachy tvrdě bojovat. Začíná se nelítostná válka gangů a plány se snaží překazit policie svým bojem proti organizovanému zločinu. Čtenář se seznámí se srbským mafiánem Mradem, Chilanem Jorgem, toho času na útěku z vězení, i mladíkem z průměrné švédské rodiny JW, který se touží za každou cenu stát součástí vyšší třídy. Švédský bestseller Jense Lapiduse odhaluje hlavní město Švédska 21. století v dosud nevídaných rozměrech.

Český název: Snadný prachy
Název originálu: Snabba cash
Autor: Jens Lapidus
Překladatel: Helena Stiessová
Počet stran: 468
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 398 korun

Radoslav Večerka: Opera Slavica et Palaeoslovenica

FOTO: Opera Slavica et PalaeoslovenicaOpera Slavica et Palaeoslovenica je třetím svazkem edice s názvem Studie osobnosti brněnské lingvistiky. Tentokrát přináší výbor z velmi rozsáhlého díla nestora evropské slavistiky a paleoslovenistiky, profesora Radoslava Večerky. Ten je znám především jako autor impozantní pentalogie o staroslověnské syntaxi Altkirchenslavische (altbulgarische) Syntax. Editoři se mimo jiné rozhodli zaměřit na Večerkovu slovanskou morfosyntaxi, slovanskou komparatistiku, dějiny slovanské filologie a jednotlivé redakce staroslověnštiny. Svazek také obsahuje formálně netradiční Večerkův životopis.

Název: Opera Slavica et Palaeoslovenica
Autor: Radoslav Večerka
Počet stran: 240
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 215 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Královské spiknutí, Snadný prachy a Opera Slavica et Palaeoslovenica