Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Knihoběhání. Zkuste ideální zimní sport a dejte čtení nový rozměr

Redakce

Redakce

8. 2. 2013

OBR: KnihoběžníkNepatříte mezi milovníky lyží ani bruslení? Zato ale máte rádi dobrou knihu? V tom případě vám nic nebrání, abyste se stali knihoběžníkem. Dejte čtení nový rozměr!

OBR: Knihoběžník

Možná budete překvapeni, kolik čtiva je dostupného právě ve vašem městě. Zdroj: knihobeznik.cz

Před rokem v České republice odstartoval ojedinělý projekt s názvem Knihoběžník. U jeho zrodu stálo knihkupectví Martinus.sk, které přizvalo ke spolupráci několik známých vydavatelství. Dnes už si Knihoběžník žije víceméně vlastním životem a zapojit se můžete i vy.

Najdi si svou knihu

O co se jedná? Po vlastech českých a slovenských byly rozmístěny tisíce knih, které jsou zřetelně označeny nálepkou Knihoběžník.

Kdo knihu najde, zaregistruje se na serveru www.knihobeznik.cz. Tím dá ostatním knihoběžníkům vědět, že knížka už není volná. Na stránkách se také nachází databáze veškerých knih, informace o jejich umístění, dostupnosti a především jejich příběhy: kudy putovaly, kdo je četl, kolik naběhaly kilometrů apod.

Aby nebylo hledání pouze souhrou náhod, naleznete zde i přehlednou mapku s lokacemi všech volných titulů. Možná budete překvapeni, kolik čtiva je dostupného právě ve vašem městě.

Čtěte také: Kam v únoru za literaturou?

Počet knih zapojených do projektu neustále roste, jelikož je do něj může přidat prakticky kdokoli. Našli jste někde bezprizorní knihu a chcete ji poslat dál? Dočetli jste zrovna román, kterému nemíníte uvolňovat místo ve vaší knihovně?

Poskytněte knihu dalším čtenářům. Stačí si nechat zaslat knihoběžnickou nálepku, knihu poté zaevidujete, označenou ji pak umístíte na nějaké originální místo a lokalitu označíte na webu.

Tak trochu geocaching

Knihoběhání a hledání tzv. kešek mají mnoho společného. Jenomže abyste se stali knihoběžníkem, nemusíte zdolávat dlouhé túry, prohledávat nepřístupný terén ani čelit nepřízni počasí.

Většina knih je ukrytá na přístupných místech, v zákoutích nejrůznějších kaváren, restaurací či čekáren. Svůj hon za literaturou tak můžete většinou spojit s příjemným posezením nad voňavou kávou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knihoběhání. Zkuste ideální zimní sport a dejte čtení nový rozměr