Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v únoru za literaturou? Těšte se na fantasy i poezii

Tereza Andělová

Tereza Andělová

31. 1. 2013

KytaraMáme tady nejkratší měsíc v roce a spolu s ním i další živá setkání s literaturou. Není jich příliš, ale přesto se najde několik akcí napříč republikou, kterým stojí za to věnovat pozornost. 

Kytara

Návštěvníci ostravské Poezie v barvách si budou moci na závěr večera zajamovat spolu s účinkujícími. Zdroj: sxc.hu

Poezie v barvách (1. února, Ostrava)

Poeticko-hudební akce Poezie v barvách odstartuje vystoupením čajového mága a hráče na virtuální kytaru Jiřího Boháče.

Následovat bude autorské čtení opavského básníka Ondřeje Hložka, který v roce 2011 vydal svoji první sbírku Tížiny a je držitelem několika literárních cen. Na závěr večera dostanou diváci možnost hudebně se zapojit do programu, stačí si přinést svůj vlastní nástroj.

Večer básníka a šéfredaktora časopisu TVAR Adama Borziče a jeho hostů (6. února, Praha)

Literární obtýdeník Tvar s novým rokem změnil svého šéfredaktora – stal se jím básník Adam Borzič. Spolu se svými hosty, kolegyní z Tvaru a básnířkou Boženou Správcovou, Wandou Heinrichovou a Magdalenou Šípkovou, bude číst ukázky z básnické tvorby. Večer zakončí několik slov o budoucnosti časopisu Tvar.

Eňo ňuňo Volba! (8. února, Ústí nad Labem)

Zábavný večer plný „eňo ňuno chuťovek“ čeká literární nadšence z Ústí nad Labem. Tvůrci pořadu slibují, že divákům prozradí pár zaručených triků pro úspěšný život.

Těšit se můžete na improvizovanou poezii a několik hudebních vystoupení, například trutnovského básníka Pavla Cimbalu či baskytarový projekt STROMVI.

Večer sci-fi a fantasy v Domě čtení (13. února, Praha)

Fanoušky sci-fi a fantasy jistě potěší akce v pražském Domě čtení, která bude zasvěcena právě jim. Představí se zde první česká edice vyhrazená těmto žánrům s názvem Agent JFK, kterou založili spisovatelé Miroslav Žamboch a Jiří W. Procházka.

FOTO: Ondřej Neff

Ondřej Neff patří k nejznámějším tuzemským tvůrcům sci-fi literatury, Foto: Vojta Herout, TOPZINE.cz

Nyní čítá už kolem třiceti děl, mezi nimi například díla Ondřeje Neffa či Josefa Pecinovského. Večerem bude provázet spisovatel Míla Linc.

Básnický maraton v pravé mongolské jurtě (16. února, Opava)

Nevšední několikahodinové literární čtení v mongolské jurtě proběhne v polovině února v Opavě. Mezi účinkujícími se objeví například Tobiáš Jirous, Kamil Bouška a Josef Straka.

Velký spisovatelský workshop s Literární akademií (25. února, Praha)

Dům čtení zavádí v letošním roce novinku ve svém programu – ve spolupráci s Literární akademií pořádá workshopy tvůrčího psaní pro nejmladší pisálky ve věku 10 až 15 let.

Čtěte také: Spisovatelé radí: šest pravidel správného psaní podle George Orwella

Únorové setkání povede autorka pohádek Zuzana Frantová Pomykalová. Děti získají užitečné rady pro jejich tvorbu, ale také si užijí spoustu zábavy a poznají nové kamarády.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v únoru za literaturou? Těšte se na fantasy i poezii