Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kim Harrisonová: Mrtvá či živá čarodějka?

Alžběta Lexová

Alžběta Lexová

27. 5. 2010

Na český trh se dostává další z úspěšných amerických autorek. Prvotina Kim Harrisonové Mrtvá čarodějka přichází sklidila v zámoří velké ovace, a právě dorazila zvířit prach i na našich pultech.

Příběh Rachel Morganové se odehrává na Zemi, ale na jiné, než jakou ji známe. Čas lidí pominul a vládu přebírají bytosti zvané inderlanďané – upíři, vlkodlaci a jim podobné příšerky. Rachel je mladá čarodějka pracující pro agenturu IBA (Inderlandská Bezpečnostní Agentura). IBA má za úkol potírat zločiny spáchané inderlanďany, a přestože zrovna v tomhle Rachel vyniká, o nějakém kariérním postupu nebo uznání ze strany nadřízených si může nechat jenom zdát.

Rozhodne se tedy s prací pro oficiální orgány praštit a rozjet si svůj vlastní byznys. Jak se ale zdá, z IBA se neodchází dobrovolně a už vůbec ne po svých. Na Rachel je vypsaná odměna, čímž se dostává mimo zákon, který chtěla střežit. Začíná boj na život a na smrt.

Přečtěte si ukáku z knihy Mrtvá čarodějka přichází.

Kniha získala ocenění New York Times jako nejlepší román romantické fantasy roku 2004 a v Čechách vychází pod taktovkou nakladatelství Fantom Print v překladu Kateřiny Niklové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kim Harrisonová: Mrtvá či živá čarodějka?