Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Každou ženu napadne, jestli v sobě nenosí ďábla, tvrdí Tilda Swinton

Jiří Tichý

Jiří Tichý

20. 3. 2012

V nejbližších dnech bude mít v českých kinosálech premiéru britský snímek Musíme si promluvit o Kevinovi. Jde o jeden z nejdepresivnějších filmů, jaké tuzemská plátna měla tu možnost promítat.

Pod režijní taktovkou skotské filmařky Lynne Ramsay vzniklo v loňském roce filmové dílo na pomezí depresivního rodinného dramatu a thrilleru. V hlavní roli matky se v něm blýskla Tilda Swinton, kterou můžete znát jako čarodějnici z Letopisů Narnie nebo jako archanděla Gabriela ve filmu Constantine.

Tilda Swinton si ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi podle mnoha kritiků střihla životní roli. Doložit pravdivost jejich tvrzení může řádka cen a nominací, které Swinton za roli Evy získala. Namátkou: European Film Award for Best Actress, National Board of Review Award for Best Actress a nominace na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Snímek vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy, jak jinak než bestsellerové, z pera Lionel Shriver. Úspěšná podnikatelka Eva (Tilda Swinton) si vezme méně úspěšného Johna C. Reillyho a není zcela přesvědčená, že to pravé je pořídit si s ním dítě. Její vztah s malým Kevinem (Ezra Miller) pak není zrovna z příručky o rodičovství.

Kevin se zrodil jako čisté zlo. Už od raného dětství ubližuje všem okolo sebe a především své matce. Ani v tomto případě ale není vše takové, jak se na první či druhý pohled zdá. V rozhovoru pro britský list The Guardian Tilda Swinton uvedla, že slovo zlý není pro Kevina to pravé. „Kevin jí (Evě) dává najevo její netečnost. Jeho neschopnost vcítit se do druhých je způsobena právě její netečností.“

Přečtěte si také recenzi filmu. Dáváme mu plný počet hvězdiček

„Mamka byla šťastná, než se Kevin narodil, teď si každé ráno přeje, aby se probudila ve Francii,“ říká v jedné scéně matka malému Kevinovi. Otázka je nasnadě: neodradí snímek ženy od toho, aby měly děti? Podle Swinton rozhodně ne: „Je to smyšlený příběh. Nikdy to není tak zlé … Každou těhotnou ženu jednou napadne, jestli v sobě nenosí sémě ďábla.“

Musíme si promluvit o Kevinovi (We Need to Talk About Kevin)

Drama / Thriller
Velká Británie / USA, 2011, 112 min

Režie: Lynne Ramsay
Hrají: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller, Siobhan Fallon, Alex Manette

Premiéra v ČR: 23. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Každou ženu napadne, jestli v sobě nenosí ďábla, tvrdí Tilda Swinton