Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katy Perry vede v nominacích na MTV Music Video Awards 2011. Lady Gaga výrazně ztrácí

Redakce

Redakce

26. 7. 2011

Americká popová zpěvačka Katy Perry je na prvním místě mezi interprety v počtu nominací na nadcházející ročník udělování prestižních amerických MTV Video Music Awards. Šanci uspět bude mít hned devětkrát.

Katy Perry Zdroj: myspace.com

Britská zpěvačka Adele a její krajan Kenya West sesbírali shodně po sedmi nominacích. Mezi další více nominací získavší interprety se řadí Lady Gaga, Beyoncé či Bruno Mars. Předávání hudebních video cen MTV proběhne 28. srpna v Los Angeles a bude živě přenášeno po všech celosvětových mediích.

Katy Perry, která v říjnu oslaví roční výročí od hinduistické svatby s komediálním britským hercem Russelem Brandem, byla nominována například v kategoriích nejlepší popové video za píseň Last Friday Night. Se singlem Firework bude bojovat v kategorii nejlepší ženské video a video roku. Jejími soky v poslední jmenované kategorii budou zpěvačka Adele (s písní Rolling in the Deep), Tyler, The Creator (Yonkers), Bruno Mars (Grenade) a hip hopová parta Beastie Boys (Make Some Noise).

Poslechněte si, jak zní ukrajinská verze Katy Perry!

Pro hudební stanici MTV Katy komentovala svůj nominační úspěch slovy: „Získala jsem devět nominací, to je nejvíc, kolik jsem kdy za něco dostala. Nejdřív jsem myslela, že jde o tiskovou chybu nebo něco takového.“

Katy Perry tak trumfla s počtem nominací i kontroverzní zpěvačku Lady Gaga, která ostrouhala se třemi nominacemi v kategoriích nejlepší ženské video za hit Born This Way a singlem Judas, nominovaným v kategorii umělecká režie a choreografie.

Držitelka osmi ocenění z loňského ročníku Lady Gaga tak má eso v rukávu oproti Katy alespoň co se týče extravagance vybrané garderoby. Ze zkušenosti z loňského ročníku se dá opět očekávat pořádné maso, ovšem snad ne znovu hovězí. Místo hudebních diskuzí se totiž po rozdání cen daleko více polemizovalo o variantách krvavých či středně propečených kusů na zpěvaččině těle.

Loňský MTV ceremoniál přilákal k obrazovkám rekordních 11,4 milionů diváků a i letos se stanice pokusí tento počet znovu překonat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katy Perry vede v nominacích na MTV Music Video Awards 2011. Lady Gaga výrazně ztrácí