Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Karel Hynek Mácha iniciuje pirátské vysílání

Redakce

Redakce

3. 7. 2011

FOTO: PrahaZúčastněte se projektu několika umělců, kteří za pomoci pirátského vysílání spojují místo vzniku básně Máj a místo vzniku české hymny! Od 4. do 14. července budete moci vysílání naladit v prostorách Náměstí Republiky, Jindřišské a Vodičkovy ulice a severovýchodní části Karlova náměstí. Nenechte si také ujít setkání s Lichožrouty či poslední možnost navštívit výstavu Praha Lenky Reinerové. 

FOTO: Praha

Jakýma očima asi viděla Prahu Lenka Reinerová?, Foto: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Poslední příležitosti navštívit výstavu Praha Lenky Reinerové, která byla připravena v souvislosti s 95. výročím narození této poslední německy píšící pražské spisovatelky, máte tento týden. Výstava, která končí 8. července, se koná v hale Ústřední knihovny (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

Rádio pro děti i dospělé

Stanice mluveného slova Rádio skutečnost slavnostně zahajuje své vysílání 4. července od 17:30 hodin na Náměstí Republiky. Jedná se o projekt multimediálních umělců Michala Cába, Jana Plesla a dramaturga Ladislava Čumby, pro který byla pořízena zvuková nahrávka dvanácti českých básníků spuštěná při 200 letém výročí narození Karla Hynka Máchy. Vysílání Rádia skutečnost bude možné naladit na trase spojující místa, kde žil Karel Hynek Mácha a  Eleonora Šomková. Vysílací frekvence je 107,0 FM.

A ještě jednou vás pozveme k rozhlasovému přijímači: 4. července začíná na stanici ČRo Vltava četba pro děti na pokračování. Z knihy Pavla Šruta a Galiny Miklínové nazvané Lichožrouti se vracejí bude číst Bára Hrzánová. S Lichožrouty se můžete setkat každý všední den v 8:25.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karel Hynek Mácha iniciuje pirátské vysílání