Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kalendář Pirelli 2012 ukáže nahou Kate Moss i Millu Jovovich

Anna Talašová

Anna Talašová

9. 12. 2011

Kalendář Pirelli 2012 byl představen veřejnosti. Na newyorské vernisáži bylo odhaleno dílo italského fotografa Maria Sorrentiho. Fotil na Korsice a před jeho objektivem se svlékly i slavné herečky.

FOTO: Edita Vilkeviciute pro kalendář Pirelli 2012

Edita Vilkeviciute v kalendáři Pirelli 2012, Zdroj: Masarykův onkologický ústav

V pořadí již 39. kalendář je dílem Maria Sorrentiho, prvního italského fotografa v historii kalendáře, který se stal kultem. Mario Sorrentti, Ital narozený v Neapoli, který se usadil v New Yorku, si vybral ostrov Korsika a jeho drsnou krajinu k vytvoření svého díla pod názvem Mdloba: Extáze zachycené na fotografiích.

„Intenzivní vztah mezi fotografem a jeho múzou je podstatou vytvoření silného estetického dialogu, který vede k sublimaci přírodní krásy. Při tvorbě jsem se přiblížil k subjektům z mých fotografií tím, že jsem vytvořil jednoduchý, intimní a reálný vztah, který umožnil, abych si vyvolal snímky s čistotou. V díle Mdloba jsem postavil těla do přímého kontaktu s přírodou, která se k nim chová, jakoby šlo o její prodloužení,“ říká Mario Sorrenti, jehož sláva byla postavena na jeho mimořádné schopnosti focení aktů.

FOTO: Saskia de Brauw v kalendáři Pirelli 2012

Jeden kalendář dostane i pan prezident

Dvacet pět snímků Kalendáře Pirelli 2012, osmnáct černobílých a sedm barevných, je uvedeno v dobře propracovaném, plátnem potaženém albu, tedy ve formátu, který nikdy předtím nebyl použit. V kalendáři se představí devět modelek a tři herečky. Kromě jiných například Kate Moss, Lara Stone nebo Milla Jovovich.

Internetová aukce jednoho výtisku kalendáře Pirelli 2012 proběhne v úterý 13. prosince. Výtěžek bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kalendář Pirelli 2012 ukáže nahou Kate Moss i Millu Jovovich