Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Kabaret Bestie opět na scéně. Objeví se Klaus, Zeman i Štiková

Anna Kottová

Anna Kottová

11. 4. 2013

Čtvrté vydání politické a společenské satiry Kabaret Bestie navazuje na Blonďatou Bestii. Premiéra je naplánována na čtvrtek 25. dubna.

FOTO: Blonďatá bestie

V nezapomenutelné roli bestie se objevila Barbora Poláková. Zdroj: A studio Rubín

Autor a novinář Karel Steigerwald společně s režisérem Tomášem Svobodou připravují čtvrté pokračování satiry s názvem Kabaret Bestie a podtitulem Vězeňské blues.

Opět přijdou na přetřes aktuální politické kauzy a společenské skeče doplněné písněmi. Diváci kabaret poprvé uvidí ve čtvrtek 25. dubna v Baráčnické rychtě, kam se vloni přesunul z A studia Rubín kvůli velkému zájmu a nedostačující kapacitě.

Čtvrtý kabaret se pokusí dokázat, že 21. prosince 2012 konec světa skutečně nastal, ale lidé si ho nevšimli. „Není to úplný konec světa, to jen čas letí zpátky. Narazil na zeď času a teď nás vleče dopředu, což je zpět, abychom prožili zas to, co už jsme prožili jednou. Jestli poletí až k popravám a Gottwaldovi na balkoně, nevím,“ říká autor Karel Steigerwald.

Jak jinak než návratem v čase si vysvětlit jevy jako zvolení Miloše Zemana prezidentem, obrovský úspěch filmu Babovřesky v kinech, či osvobození Bárty a Škárky u soudu.

Diváci se setkají v kabaretu i s dalšími postavami jako například bývalým předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem, bývalým prezidentem Václavem Klausem, senátorem Tomiem Okamurou nebo pseudocelebritou Ornellou Štikovou.

V březnu 2011 vzniklo první scénické čtení inspirované odposlechy Kristýny Kočí. Herci Ondřej Pavelka, Lukáš Příkazký, Barbora Poláková, Jan Martínek a hudebník Miki Jelínek vytvořili projekt s dramaturgickou pomocí Karla Steigerwalda a v režii Tomáše Svobody.

O rok později stejná skupina, která se rozrostla o herce Jana Vlase a Evu Salzmannovou, zpracovala ve stejnojmenném Kabaretu Blonďatá bestie kauzu Víta Bárty a Jaroslava Škárky. Tu zároveň propojila s kauzou odposlechů Romana Janouška a Pavla Béma.

Autorem byl znovu Karel Steigerwald a režisérem Tomáš Svoboda. V květnu 2012 skupina obohatila kabaret o nové gagy, které glosovaly situaci okolo zatčení Davida Ratha.

V lednu 2012 odvysílala Česká televize pořad Blonďatá bestie v blázinci. Šlo o mystifikační reportáž z nově otevřeného odvykacího pavilonu v pražských Bohnicích, kde se politici pod dohledem lékařů odnaučují brát úplatky.

Kabaret bestie, Baráčnická rychta, autor: Karel Steigerwald, režie: Tomáš Svoboda, hrají: Ondřej Pavelka, Lukáš Příkazký, Jan Vlas, Jana Stryková a další

Premiéra: čtvrtek 25. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kabaret Bestie opět na scéně. Objeví se Klaus, Zeman i Štiková