Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Jean Michel Jarre představil v Brně album Oxygene i plán na podporu UNESCO

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

13. 11. 2011

Sobotní večer se v brněnské Kajot Aréně (hale Rondo) nesl ve znamení hudební a světelné symfonie francouzského skladatele, hudebníka a otce moderní elektronické hudby Jeana Michela Jarreho.

Jean Michel Jarre při svém koncertě v Brně, Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Je po osmé hodině večerní a do brněnské Kajot Arény (bývalé haly Rondo) proudí další a další návštěvníci. Proud příchozích se však stále ztenčuje a ve výsledku je hala zhruba ze dvou třetin zaplněna. Kolem půl deváté jsou již téměř všichni usazeni či stojí na svých místech a s napětím očekávají příchod francouzského skladatele a hudebníka Jeana Michela Jarreho.

A skutečně! V poklidu k pódiu prochází přímo skrze dav a příležitostně se zdraví s fanoušky.


Jean Michel Jarre – Equinoxe

První část jeho hudebního divadla se nese ve znamení klidnějších skladeb a brzy dochází také na slavnou laserovou harfu, která je schopna dokonale propojit světelnou show s hudebními prvky. Přímo před zraky diváků tak Jarre brnká na světelné paprsky vyluzující přitom tóny podobné harfě. V druhé části pak zaznívají mimo jiné známé a očekávané písně z přelomového alba Oxygene.

[album:

Zajímavý okamžik nastává ve chvíli, kdy umělec opouští svůj elektronický pult a přichází před publikum, aby představil svůj smělý plán týkající se finanční podpory Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Od nynějška až do konce života prý hodlá věnovat z každé vstupenky jeden Euro cent ve prospěch této organizace, především na projekty zaměřené na podporu gramotnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jean Michel Jarre představil v Brně album Oxygene i plán na podporu UNESCO