Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vstupenky: Jean Michel Jarre přiveze do Brna konvoj techniky i armádu programátorů

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

14. 10. 2011

Klávesový mág a průkopník elektronické hudby Jean Michel Jarre vystoupí 12. listopadu v brněnské Kajot aréně. A prý se máme na co těšit. Slavný hudebník opět chystá nezapomenutelnou show.

Jean Michel Jarre, Zdroj : oficiální stránky

Do Brna se chystá velkolepá podívaná, jejímž tvůrcem bude proslulý francouzský hudebník a otec elektronické hudby Jean Michel Jarre. Umělec sebou do Brna přiváží konvoj techniky, armádu programátorů i obrovské projekční plátno. A to není všechno.

Těšit se můžeme také na známou laserovou harfu, která propojuje světelnou show se zvukem, což dává umělci možnost improvizovat přímo před zraky překvapených diváků. A že se Jarreho diváci počítají na miliony!

Vstupenky online zakoupíte od 990 korun

V minulosti vidělo jeho vystoupení do posledního místa zaplněné Rudé náměstí, čínské náměstí Nebeského klidu a v letošním roce také exkluzivně zahrál na svatbě monackého knížete. Společně s jeho hudbou a originálními projekcemi na pyramidách v Gíze svět dokonce oslavil příchod nového milénia.

Jarre přišel na svět roku 1948 ve francouzském Lyonu, od dětství byl obklopen hudbou a brzy si ji také osudově zamiloval. S hudebním světem byl konfrontován již ve svých pěti letech, kdy svou kariéru odstartoval s prsty na klavíru.

Později jej však klavír omrzel a jeho zájem se přesunul k rockové hudbě. U té ale také nezůstal. Lákala ho v té době neprobádaná hudba elektronická. Zlom v jeho kariéře přišel s albem Oxygen (1976), které jej díky experimentálnímu a novátorskému přístupu katapultovalo do hudebního nebe. Alba Oxygen se prodalo neuvěřitelných dvanáct milionů kusů.

Čtěte také: J. M. Jarre míří do brněnské haly Rondo

Průkopník a otec elektronické hudby, Jean Michel Jarre, vystoupí 12. listopadu v brněnské Kajot aréně (bývalá hala Rondo), kterou údajně produkce Jarreho koncertu prozkoumala kousek po kousku, aby se ujistila, že prostor je skutečně vhodný a dostatečně velký k umístění veškeré techniky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vstupenky: Jean Michel Jarre přiveze do Brna konvoj techniky i armádu programátorů