Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Jana Eyrová zavítá do Olomouce. Divadlo Tramtárie chystá premiéru

FOTO: Jana Eyrová divadlo TramtáriePrvní premiéra nové sezony v divadle Tramtárie se chystá na sobotu 15. září. Jana Eyrová je pro malou olomouckou scénu netradičním počinem snad ve všech ohledech.[album: https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/jana-eyrova-divadlo-tramtarie/]Olomoucká Tramtárie odehraje v sobotu 15. září první premiéru sezony. Chystaným titulem je klasika Charlotte Brontëové s názvem Jana Eyrová. Po částečně autobiografickém románu britské autorky, který byl poprvé vydán roku 1847, sáhlo mnohokrát divadlo i televize. Do Olomouce míří poprvé.

Recenzujeme: Sugar rozesmál diváky v Olomouci

Nezvykle zvolený titul, obsazení hlavních postav a Matěj T. Růžička jako režisér, to je koktejl, který Jana Eyrová chystá pro diváky. V hlavní roli se představí Gabriela Veselá. Uvidíme, jak si přes své mládí a nemnoho zkušeností dokáže s Janou Eyrovou poradit.

FOTO: Jana Eyrová divadlo Tramtárie

Jana Eyrová je první premiérou nové sezony Zdroj: Markéta Rosendorfová, Divadlo Tramtarie

Představitelka hlavní hrdinky není jediným rozporem nové inscenace. I sama volba tématu se vymyká zaběhnutým inscenačním zvyklostem divadla Tramtárie.

„Uvést titul Jana Eyrová je pro nás velká výzva, ačkoliv v Divadle Tramtárie často saháme po literárních předlohách, ještě nikdy jsme nezabrousili tak daleko do historie,“ uvedla ředitelka Tramtárie Petra Němečková.

Jestli se tato historická exkurze vyplatí, se diváci mohou přesvědčit v sobotu 15. září nebo na některé z plánovaných repríz. Ty nejbližší jsou na programu 18. a 20. září.

Jana Eyrová

Divadlo Tramtárie (Slovanský dům, Hynaisova 11, Olomouc)

Autorka: Charlotte Brontëová

Režie: Matěj T. Růžička

Hrají: Gabriela Veselá, Vojtěch Johaník, Dáša Rybářová, Petra Konvičková, Zuzana Zapletalová, Jan Konopčík a Václav Stojan

Premiéra: sobota 15. září

Vstupné: 120–140 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jana Eyrová zavítá do Olomouce. Divadlo Tramtárie chystá premiéru