Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Muzikál Sugar rozesmál diváky v Olomouci. Film dobyl divadlo

FOTO: Představení Sugar, Moravské divadlo Olomouc, 2011Všechny tři soubory Moravského divadla se spojily a nastudovaly adaptaci filmu Někdo to rád horké, uváděné pod názvem Sugar. Ta pobaví diváky všech generací a nadchne svou výpravou.

FOTO: Představení Sugar, Moravské divadlo Olomouc, 2011

Inscenace Sugar se zabydlela v Olomouci Zdroj: Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo se začíná přibližovat pražským muzikálovým scénám a používá divácky oblíbených efektů, jako jsou promítané kulisy nebo sněžení.

Plusem pro olomoucké tvůrce je, že zmíněné sněžení zakomponovali do děje pro podtržení rozdílu mezi chladným Chicagem a horkou Floridou. Zato projekce mořské pláže se slunečníky na začátku druhé části působí už poněkud kýčovitě.

Čtěte také: Muzikál Chicago obsadil Prahu

Výkony herců v muzikálu Sugar jsou nevyrovnané, čímž brání divákovi ponořit se do děje, zaposlouchat se do líbivé muziky, bavit se a odpočinout si, což by mělo být primárním cílem takovýchto kusů.

Činoherci ve zpívaných partech zaostali za svými operními a operetními kolegy a ani jejich zdařilé činoherní party tento fakt nevyrovnaly. Nejpatrnější byl rozdíl u mladého Vojtěcha Lipiny, který ztvárňuje roli Jerryho, později Dafne.

Jeho slabý hlas byl v duetech či sborových partech naprosto přehlušen kýmkoli jiným, zatímco jeho výstupy postavené na mluveném slově diváky doslova dostávaly do varu. Nedá se ani říct, zda byly lepší dialogy s Joem, Sugar či milionářem Osgoodem, který si usmyslel, že si Dafne vezme, ať je muž, nebo žena.

Našly se i výborné výkony

Představitel Osgooda Josef Bartoň podal svou roli přesvědčivě slizce. Jeho výkon považuji ve zhlédnutém představení za bezkonkurenčně nejlepší. Uprostřed všech těch naivních, zpívajících blondýnek, byl zralý muž s miliony na kontě a notnou dávkou sebeironie vítanou změnou.

FOTO: Představení Sugar, Moravské divadlo Olomouc, 2011

Milionář Osgood se rozhodl oženit s Dafne ať je žena, nebo muž

I přes některé slabší výkony a kýčovitou výpravu se ale inscenace dá zhodnotit veskrze pozitivně. Oproti ostatním olomouckým počinům se jedná o velký projekt, který tvůrci obstojně zvládli.

Sugar

Moravské divadlo, Olomouc

Autor: Peter Stone

Režie: Dagmar Hlubková

Hrají: Martina Šnytová/Vendula Fialová, Vlasta Hartlová/Magda Málková, Václav Bahník/Vladislav Zápražný, Ivan Dehma/Ondřej Koplík, Vojtěch Lipina/Antonín Valenta, Michaela Dvořáková/Lucie Janderková, Věra Veselská a další

Hodnocení: 70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Muzikál Sugar rozesmál diváky v Olomouci. Film dobyl divadlo