Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jan Nedvěd: Nové album Bek Ofis bude dvoujazyčné. Proč?

Martin Peška

Martin Peška

16. 9. 2009

Ve středu 16. září se stal historicky prvním hostem on-line rozhovoru na Topzine.cz Jan Nedvěd, vůdčí osoba hudebního projektu Bek Ofis. Čtenářům odpovídal především v souvislosti se singlem Chvíle, který už několikátý týden patří mezi nejhranější skladby v českých rádiích. Jedná se o první song s českým textem, v počešťování hodlá Bek Ofis pokračovat.

„Nové CD bude nejspíš dvoujazyčné, takže minimálně polovina písniček bude česky. Je to pro mě relativně nová věc, jde hlavně o texty, ale už mám k dispozici pár šikovných textařů,“ odpověděl Jan Nedvěd v on-line rozhovoru čtenáři Topzine.cz na otázku, zda bude víc takových písniček v češtině jako současný singl Chvíle.

Důvod, proč Bek Ofis přecházejí z anglických textů na české, zdůvodnil zpěvák, kytarista a klávesista v jedné osobě Jan Nedvěd tím, že česká rádia raději sahají po domácí tvorbě v domácím jazyce. Česky zpívanou písničku se navíc fanoušci naučí snáz než anglickou.

Společně s Jakubem Jakubcem, Viktorem Macákem, Zdeňkem Barešem, Michalem Havlem a Kristýnou Foltýnovou uvidíte hosta našeho rozhovoru Jana Nedvěda na Viva la festu, kde proběhne i oslava nultých narozenin portálu Topzine.cz, která se uskuteční 10. října v pražském Abatonu. Bek Ofis lákají na koncert 10. října v Abatonu na novinky z chystané desky, skvělý účes Jakuba Jakubce, velké svaly Michala Havla a nové boty lídra projektu.

Více informací o festivalu na www.topzine.cz/festival.

Příštím hostem on-line rozhovoru se stane další účastník festivalu v Abatonu, pražská rocková skupina Loyca v čele s charismatickou zpěvačkou Danou Yousifovou. Odpovídat budou již tento pátek 18. září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jan Nedvěd: Nové album Bek Ofis bude dvoujazyčné. Proč?