Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Jako vzpomínka na Karla Hynka Máchu se uskuteční pouť do Litoměřic, uzavře se tak festival Den poezie

Redakce

Redakce

15. 11. 2010

FOTO: Den poezieV celé České republice si letos připomínáme 200. výročí narození Karla Hynka Máchy. V rámci celostátního a mezinárodního festivalu Den poezie si můžete vyslechnout nesčetně autorských přednesů poezie, můžete navštívit divadelní vystoupení, semináře, konference a mnoho dalších literárních akcí.

FOTO: Den poezie

Setkání u pomníku Karla Hanka Máchy na Petříně, 2010, Zdroj: archiv festivalu Den poezie

V sobotu 20. listopadu proběhne v rámci festivalu Den poezie literárně-poutnický pochod do Litoměřic – města, kde Karel Hynek Mácha pobýval po dlouhý čas a kde setrval až do konce svého života. Pochod se tak stane oslavou jednoho z nejvýznamnějších českých básníků.

Jak se stát účastníkem pochodu?

Začátek pochodu je naplánován ze dvou míst – v 11 hodin dopoledne ze železničního nádraží v Roudnici nad Labem (Společnost poezie, kontakt Josef Straka 776 491 155, odjezd vlaku z Hl.nádraží z Prahy v 9:41) a rovněž v 11hodin  ze železničního nádraží v Ústí nad Labem (autoři kulturních magazínu H_aluze a Totem.cz, kontakt Martin Zborník 773 149 693).

FOTO: Pavel Skalický

Pavel Skalický během čtení Totemu v prostoru Underground, 2010, Zdroj: archiv festivalu Den poezie

Po toulkách malebnou přírodou se pak všichni setkají v 16 hodin na Litoměřickém náměstí, popřípadě v 16:30 hodin přímo v Pivovarském sále v Krajské ulici, kde proběhne přednes poezie a kde budete mít možnost zároveň se i ubytovat.

FOTO: Večer v prostoru Undeground

Ve tmě ponoření... Jan Zbořil a Nataša Černá, Zdroj: archiv festivalu Den poezie

V průběhu večera vystoupí tito autoři: Milan Děžinský, Petr Pazdera Payne, Jarmila Hannah Čermáková, Tomáš Čada, Alice Prajzentová, Josef Straka, Nataša Černá, Jan Zbořil, Michal Čagánek, Martin Zborník a další.

Večer věnovaný oslavě básníka a také neúnavného chodce a tuláka Karla Hynka Máchy tak proběhne v duchu poutě a setkání autorů z několika literárních scén a jejich čtenářů a zájemců o poezii a literární dění.

Bližší informace můžete nalézt na stránkách festivalu Den poezie, anebo na stránkách litoměřického Pivovarského sálu.

Článek vznikl s přispěním Společnosti poezie a Josefa Straky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jako vzpomínka na Karla Hynka Máchu se uskuteční pouť do Litoměřic, uzavře se tak festival Den poezie