Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Jaké knihy přibalit do kufru na dovolenou? Radí redaktorky TOPZINE.cz

Redakce

Redakce

15. 7. 2014

Část prázdnin utekla jako voda, ale někteří z nás se na dovolenou teprve chystají. Z každého rohu na nás sice vykukují „zaručené tipy“ na letní čtení. TOPZINE.cz se však zeptal redaktorek rubriky Literatura, kterou knihu doporučují čtenářům a čtenářkám na prázdniny, relax, zkrátka letní pohodu.

OBR: Pláž

Jakou knihu přibalit do kufru na dovolenou? Zdroj: sxc.hu

Eliška Olšáková
Už tradičně vyjedu i letos k moři s Johnem Irvingem v kufru. Lehátko na pláži je pro mě synonymem nekonečné nudy, proto přímo přitahuje ke čtení tlustších knih, ke kterým se přes rok nedostanu. A proto volím román V jedné osobě. Irving je pro mě zárukou zábavy a jakou jinou knihu si vybrat, než jeho nejnovější román?

Alena Menšíková
Jako čtení na léto doporučuju knížku Tajný deník Adriana Molea. Kniha je sice starší, ale stále se k ní ráda vracím. Čtenář sleduje život dospívajícího chlapce psaný deníkovou formou. Všichni si rádi zavzpomínají, jaké bylo jejich dospívání a Adrian je svými zážitky, problémy a úvahami vrátí o pár let zpátky. Je to zkrátka zábavné a nenáročné čtení, které si můžete přečíst u vody.

Tereza Turzíková
Cynický, upřímný, vtipný a zároveň drásavý sci-fi román od jednoho z nejlepších současných francouzských spisovatelů a filozofů. Takový je pro mě Michel Houellebecq a jeho Možnost ostrova. V knize nechybí autorův typický smysl pro humor ani množství sexuálně otevřených scén, díky kterým patří mezi kontroverzní literární buřiče. Pokud se chcete pobavit a zároveň zamyslet, Houellebecqův nejnovější román je správná volba.

A jakou knihu si plánujete přibalit do kufru vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké knihy přibalit do kufru na dovolenou? Radí redaktorky TOPZINE.cz