Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak si upravit obočí? Vyměřte správný tvar a trhání nepřežeňte

Lenka Romportlová

Lenka Romportlová

5. 12. 2011

Obočí při kosmetické péči často opomíjíme. Jeho vzhled však není radno podceňovat. Krásné obočí totiž nejen zvýrazňuje oči, ale rámuje celý obličej. Navíc jeho úprava je opravdu snadná.

FOTO: Úprava obočí

IN je výrazné obočí, Zdroj: youtube.com

Pro úpravu obočí potřebujete pouze pár věcí. Základem je profesionální pinzeta se zkosenými konci. Měly byste také vědět, že obočí musí vypadat co nejpřirozeněji a svým tvarem a barvou obličej doplňovat.

Správný tvar je základ

Pokud si nevíte rady s tím, jaký tvar obočí zvolit, existuje jednoduchý trik. Vezměte tužku a přiložte ji ke straně nosu. Tam, kde vám tužka protne obočí, by měly oblouky začínat. Propojením tužky s vnějším koutkem oka zjistíte místo, kde by oblouk měl končit.

Důležitým bodem je také vrchol obočí. Zjistíte ho tak, že přiložíte tužku úhlopříčně polovinou duhovky. Tam, kde se protne s obočím, je vrchol. Od tohoto místa by se obočí mělo zužovat a postupně přecházet v tenký proužek.

Jak nalepit umělé řasy? Návod krok za krokem

Máte-li strach, že správný tvar obočí netrefíte, vezměte bílou tužku a vybarvěte požadovaný tvar. Poté už stačí pouze vytrhat neobarvené chloupky.

FOTO: Úprava obočí

Pomozte si tužkou nebo štětcem

Nyní můžete přejít k trhání. Jste-li v této oblasti nováček, musíte počítat s mírnou bolestí. Příjemnější je trhat si obočí po koupeli. Póry jsou otevřené a chloupky jdou snadněji a téměř bezbolestně vytrhnout.

Pravidla pro trhání obočí

1. Chloupky vytrhávejte po směru růstu a zásadně zespodu. Nikdy nevytrhávejte chloupky z horní části obočí. Pokud vás rozčilují, zesvětlete je.

2. Každý chloupek pevně uchopte pinzetou u kořenu a prudce škubněte.

3. Po vytržení několika chloupků přejděte na druhé obočí. Zajistíte tak, že tvar obočí bude stejný.

4. Nezapomeňte na chloupky u kořene nosu.

5. Po vytrhání podrážděná místa pečlivě vydezinfikujte pleťovou vodou.

K dokonalosti vše dotáhnete použitím kartáčku, kterým všechny chloupky upravíte jedním směrem. K dobarvení obočí můžete použít tužku nebo stín na obočí.

Jak si správně tvarovat obočí bez pomoci odborníků

Barva podle vlasů

Pokud si barvíte vlasy, obočí by mělo změnu barvy následovat. Dejte ovšem pozor na výběr správné barvy. Blondýnky by se měly vyhnout načervenalým odstínům, naopak vhodné jsou hnědé s našedlým podtónem. Pokud jste bruneta, nikdy si nevybírejte odstín tmavší než je barva vašich vlasů. Konečný tvar obočí zafixujete nejlépe voskem nebo gelem na obočí.

Obočí skutečně není zanedbatelnou částí obličeje. Nesprávná úprava může způsobit, že budete vypadat velmi nepřirozeně a směšně. Nemáte-li odvahu a zkušenosti, svěřte se napoprvé do rukou profesionální kosmetičky nebo zkušenější kamarádky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si upravit obočí? Vyměřte správný tvar a trhání nepřežeňte