Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Jak nalepit umělé řasy. Návod krok za krokem

Lenka Romportlová

Lenka Romportlová

24. 10. 2011

Nejste od přírody obdarovaná dlouhými řasami mrkací panenky? Nebo jen chcete v líčení zkusit něco nového? Nalepovací řasy jsou zpět a umožní vám zaujmout při každém mrknutí.

FOTO: Umělé řasy

Na večírek!, Zdroj: shuuemura-usa.com, sephora.com

Líčení řas patří ke každodenní rutině každé z nás. Pokud ovšem toužíte pro jednou vyčnívat z davu, umělé řasy jsou rychlým prostředkem ke změně vzhledu. Jejich aplikace není zdaleka tak složitá, jak by se mohlo zdát.

Existují dva typy umělých řas – plný oblouk a jednotlivé trsy. Plný řasový oblouk dodá plnost celému hornímu víčku, přirozenost vzhledu ovšem není taková jako při použití jednotlivých trsů skládajících se vždy z několika řas. Ty se sice obtížněji aplikují, odměnou vám ale bude přirozeně zvýrazněné a opticky otevřené oko.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli variantu, myslete na to, že je velmi důležité koupit si kvalitní řasy. Zabráníte jednak tomu, že budete vypadat jako klaun z cirkusu, ale především předejdete nepříjemným alergickým reakcím, štípání a svědění způsobeným nekvalitním lepidlem.

Jak aplikovat nalepovací řasy

Umělé řasy používejte při zvláštních příležitostech, každodenní nošení by velmi zatěžovalo oči a později i vaši peněženku. Když už se pro jejich aplikaci rozhodnete, snažte se být perfektní. Jak? Zde je pár užitečných triků!

Před aplikací řasy vyzkoušejte nasucho. Přiložte je k víčku a zkontrolujte, jestli nejsou příliš dlouhé. Pokud zjistíte, že působí svou délkou příliš nepřirozeně, zastřihněte je z vnějšího konce.

Tekutou linkou nebo černou tužkou na oči nakreslete linku těsně podél horního víčka. Zakryjete tak přechod mezi vlastními a umělými řasami.

Pokud nemáte lepidlo s šikovným dávkovačem, nanášejte ho na řasy například pomerančovým dřívkem.

Počkejte zhruba půl minuty, až bude lepidlo trošku zaschlé, s řasami se vám tak bude lépe pracovat.

Umělé řasy chytněte pinzetou uprostřed a položte co nejblíže linii řas. Přitlačte nejdříve prostřední část, potom vnější a nakonec vnitřní konec. Pokud nanášíte jednotlivé trsy, začněte u vnějšího koutku a postupujte směrem k nosu. Na řasy chvíli lehce tlačte, aby lepidlo zaschlo.

Umělé řasy nemusejí být jen na jedno použití, je tedy nutné dobře o ně pečovat. Při sundavání postupujte pomalu, směrem od vnějšího koutku oka. Nečistoty nebo zbytky lepidla jemně odstraňte ubrouskem. Poté je uložte do původního obalu a schovejte na příště.

Nebojte se experimentovat

Rozhodnete-li se pro umělé řasy, vězte, že není nutné zůstat u černé klasiky. Obchody nabízejí nepřeberné množství variant, jak oči ozdobit. Líbí se vám třpytivé kamínky nebo se cítíte na barevná peříčka? Na řasy si můžete aplikovat cokoli a vypadat skvěle.

FOTO: Umělé řasy

Něco pro odvážné, Zdroj: shuuemura-usa.com

Pokud si přece jen myslíte, že umělé řasy jsou na vás moc, nesmutněte. Začít můžete pěkně pozvolna. Stačí někdy vyměnit černou řasenku za barevnou. Nemusíte se bát, že vaše řasy budou svítit na dálku, naopak. Barevné řasenky působí velmi decentně a žensky. A kdo ví, třeba za čas přijdete na chuť i nalepovacím řasám. Kdo by také odolal možnosti cítit se občas jako nevinná mrkací panenka?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak nalepit umělé řasy. Návod krok za krokem