Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Jak se zbavit celulitidy? Krémy, lymfodrenáže i pravidelný pohyb

Redakce

Redakce

2. 9. 2011

To, že je léto téměř u konce, neznamená nechat boj s celulitidou na příští plavkovou sezónu. Neschovávejte svou pomerančovou kůži pod kalhoty a zbavte se jí ještě letos!

FOTO: Sérum pro zpevnění stehen Oriflame

Bojujte s celulitidou také pomocí speciálních krémů, Zdroj: Oriflame

Problémy s celulitidou neřeší jen tlustší holky. Dokáže pěkně potrápit i ty hubené. Důvodem je nesprávná životospráva i nedostatek pohybu. Přestaňte se za své tělo stydět a začněte jednat. Za pár týdnů budete opět ve formě. Nevíte jak? Máme pro vás několik tipů.

Chybí vám pravidelný pohyb? Zkuste aqua aerobic!

K vypnutí pokožky je třeba rozproudit krevní oběh, a proto si dejte střídavě teplou a studenou sprchu. Masírujte problémové partie od kotníků až po stehna. Pomoci vám mohou i sprchové gely, které obsahují masážní zrníčka, jež vám vyhladí pokožku.

Krémy na celulitidu jsou dobré jako prevence, ale nevzhledných ďolíčků vás nadobro nezbaví. Skvěle pomůžou ty s obsahem kofeinu nebo s výtažky z citrusů. Důležité je mazat si problémové partie ráno i večer, případně použít k rozetření masážní rukavice.

FOTO: Zeštíhlující gel proti celulitidě

Zeštíhlující gely a krémy pomůžou jen částečně, Zdroj: Oriflame

To, že za krémy a gely vydáte nemalé sumy a mazání obětujete každý den destíky minut, nezaručí, že se celulitidy nadobro zbavíte. Další nezbytnou zbraní je pravidelný pohyb a musíte myslet i na dodržování pitného režimu.

Lymfodrenáží proti pomerančové kůži

Celulitida je úzce spojená s lymfatickým systémem, který odvádí přebytečnou tekutinu z tkání včetně odpadních látek. Lymfodrenáž je moderní metoda masáže, která výrazně zlepšuje elasticitu kůže, pomáhá odstranit nejen celulitidu, ale také strie a odplavuje toxické látky z těla. Na výběr máte masáž ruční nebo přístrojovou.

V začátcích se doporučuje navštěvovat lymfodrenáž alespoň třikrát týdně, dále pak jednou nebo dvakrát týdně pro udržení dosavadních výsledků.

Zkušenosti s lymfodrenáží má například bývalá finalistka soutěže Česko hledá SuperStar Leona Černá. Podařilo se jí zhubnout neuvěřitelných 17 kilo a vypadá fantasticky.

FOTO: Finalistka Superstar Leona Černá na lymfodrenáži

Finalistka Superstar Leona Černá na lymfodrenáži, Zdroj: be-1.cz

Další oblíbenou procedurou je VacuShape neboli pohyb v podtlaku. Tato metoda v boji proti celulitidě probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu, který je umístěný v podtlakové kabině.

Je pravdou, že pomerančová kůže trápí především něžné pohlaví, a to téměř z 90 %. Průzkumy ale ukázaly, že 8 % kluků, zejména těch v pubertálním věku, alespoň jednou navštívilo některou z hubnoucích procedur!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se zbavit celulitidy? Krémy, lymfodrenáže i pravidelný pohyb