Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak se obléct na pracovní pohovor: Prostor pro fantazii tu je

Redakce

Redakce

1. 12. 2011

Čeká vás přijímací pohovor a nevíte co na sebe? Nevěste hlavu, poradíme, čím zaujmout svého budoucího šéfa a kolegy.

FOTO: Oblečení na pracovní pohovor

Do sukně se nenuťte, Zdroj: zara.com

Přijímacímu pohovoru se nevyhne nikdo z nás. Když chcete získat zaměstnání, měli byste se na pohovor řádně připravit. Někdo ho bere jako nepříjemnou událost, jiný jako zkušenost, ale v každém případě je nezbytné dobře vypadat.

Příjemné a sebevědomé vystupování je samozřejmostí. To samé platí také o vzhledu. Přijdete-li zarostlí, se špínou za nehty, s rozcuchanými vlasy a v obnošeném modelu, nikoho neohromíte.

Ptali jsme se personalistů: 10 tipů, jak nepohřbít pracovní pohovor

Každý z nás by o sebe měl pečovat, to nemusím ani zdůrazňovat, avšak na první setkání s budoucím zaměstnavatelem by se měl upravit i ten, kdo tomu v běžném životě moc nedá. TOPZINE.cz pro vás má připravených několik málo outfitů, ve kterých je úspěch zaručený.

FOTO. Oblečení na pracovní pohovor

Oblečení si připravte den před pohovorem, Zdroj: H&M.com, zara.com

Úřady, banky, obchodní společnosti a mnohé další firmy vyžadují slušné oblečení. Hlásíte se na vysokou pozici nebo budete reprezentovat firmu? V takovém případě by si pánové měli vzít oblek i s kravatou a společenské boty. Dámy mají v tomto směru mnohem více možností. Černé kalhoty nebo sukni pod kolena postačí doplnit o ležérní vršek. Myslete na to, že chcete udělat dojem a zalíbit se na první pohled.

Díky bohu za doplňky

Nevybírejte žádné křiklavé, výrazné barvy ani potisky nebo loga přes celé triko a hlavně nic provokativního. Zvolte něco usedlejšího a elegantního. Na první pohled nudný model oživte decentními šperky, trendy brýlemi nebo výraznější kabelkou.

Boty volte podle sebe, s podpatkem i bez, ale vždy s uzavřenou špičkou. Nejlepší volbou jsou jednoduché černé lodičky nebo kozačky.

FOTO: Oblečení na pohovor

Jste kreativní? Ukažte to!, Zdroj: zara.com

Na pohovor do kreativního prostředí, například do reklamních agentur, novin nebo firem zaměřených na módu či design, se můžete trochu odvázat. Nebojte se barev, nevšedních modelů i doplňků. Když to nepřeženete a zachováte jistý společenský podtón, jistě zaujmete svou pozornost.

Nápadnost, fantazie, zkrátka kreativita se vším všudy, kterou ukážete již prostřednictvím oblečení. To je to, co zaměstnavatel v obdobné branži od svých zaměstnanců požaduje.

Čtěte, jak napsat kvalitní motivační dopis

Vždy se snažte vypadat dobře, protože vzhled hraje v dnešní době velkou roli. Při výběru vhodného oblečení na pohovor si proto dejte záležet, uděláte tím první krok k úspěchu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se obléct na pracovní pohovor: Prostor pro fantazii tu je