Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak přijít k novému oblečení zadarmo? Vyměňte ho

Nakupování v obchodech již dávno není jedinou možností, jak pořídit stylové oblečení. Stále více lidí upřednostňuje vyměňování, které nestojí ani korunu a elegantně vyřeší problém přeplněné skříně.

FOTO: Výměna oblečení

Vyměňování oblečení je zábava, Zdroj: votocvohoz.cz

Trend výměny oblečení se v posledních letech bleskově šíří po celém světě. Díky portálu VotočVohoz získává tato alternativa příznivce i v České republice.

Ač by se myšlenka vyměňování oblečení mohla zdát nová, není tomu tak. Zrodila se již během druhé světové války, jako důsledek prudkého zhoršení ekonomické situace. Výměna oblečení a secondhandový prodej nabýval v následujících letech na popularitě také díky podvědomí uživatelů o ekologických dopadech módního průmyslu.

Začněte u kamarádek

Za uznávanou propagátorku této myšlenky je považována Suzanne Agassi ze San Francisca, která začala jako jedna z prvních organizovat pravidelná setkání přátel za účelem výměny oblečení. Od roku 1994, kdy ve svém bytě uspořádala první setkání, jich proběhlo více než 170, přičemž průměrná návštěvnost se pohybuje mezi 150 a 200 lidmi.

Projekty založené na podobném principu podporují dokonce i některé celebrity, například hollywoodská hvězdička Lindsay Lohan.

Sháníte oblečení online? Tady jsou tipy na levné second handy

Největší výměnná platforma v České republice je bezplatný portál VotočVohoz, díky kterému mohou lidé oblečení vyměňovat, kupovat nebo darovat. Přestože je česká verze portálu v plenkách, ze zahraničních zkušeností můžeme očekávat velmi rychlý nárůst uživatelů.

Projekt založený na výměně oblečení je výhodný v několika směrech. Ušetříte peníze, životní prostředí a v neposlední řadě uspokojíte svou touhu po stylovém oblečení, které podtrhne vaši osobnost.

Zaujal vás tento trend? Pro začátek není nic jednoduššího, než zvednout telefon, obvolat kamarádky a uspořádat vlastní výměnný bazar. Před nástupem jarní sezóny je průvan v šatníku příjemnou nutností.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak přijít k novému oblečení zadarmo? Vyměňte ho