Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak ostré je Na nože!?

Eva Mácová

Eva Mácová

20. 9. 2010

Překvapivě o žádné chilli papričky zrovna nejde, ačkoliv na místě soutěžících bych být zrovna nechtěla… Přesto zde opět jednou reklama předčila pořad samotný.

FOTO: Soutěžící

Soutěžící, Zdroj: Archiv TV Prima

Nová reality show vysílaná na Primě každé úterý od 21:20 připlula se začátkem školního roku. Upoutávka slibovala pořad jako břitvu, po odvysílání druhého dílu by možná měli vyměnit brusiče.

Nečekejte zázraky

Show jako takové není mnoho co vytýkat. Samozřejmě záleží na tom, jestli ještě vůbec něco očekáváte… Snaží se diváka vtáhnout do děje, ukázat emoce soutěžících, možná citlivější část publika i dojme. Ve výsledku si člověk ale připadá jako na kolotoči.

V prvním díle vládl chaos. Mnoho tváří, spousta podnětů, žádný jasně daný řád. Až po nějakém čase si poskládáte dohromady, o co vlastně jde a jak to funguje. V té fázi nastoupí ale střih a předchozí přepodrobné sondy do duší účastníků zájezdu jsou nahrazeny pár výjevy, ze kterých ani nevyvěštíte, komu vlastně patřily.

FOTO: Soutěžící Robert

Podobné nešvary se sice týkají i druhého dílu, nicméně už konečně rozeznáváme jednotlivé tváře a možná si k nim dovedeme i přiřadit jména. U některých to je velké plus a rozrůstá se jim fanouškovská základna, pro jiné je to mínus a upadají v nemilost diváků.

V hlavní roli šéfkuchař

Je nadmíru jasné, že celý pořad je založen na porotě. Tedy spíš na jednom porotci. Pan Zdeněk Pohlreich, proslulý pořadem Ano, šéfe!, je nyní hvězdou všech reklam a potraviny touží mít obal s jeho obličejem. Který mu mimochodem na fotkách dost hrůzným způsobem retušují.

To se týká i zbytku poroty, kterou tvoří šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a autorka kuchařských knih Eva Filipová. Budiž jim lichotkou, že naživo vypadají mnohem mnohem lépe, než na ilustračních fotografiích.

A o co vlastně jde? Ve výsledku především o milion korun. Systém hry je jasný – v prvním díle bylo vybráno 13 finalistů, z nichž v každém díle jeden opustí hru. Přitom zde funguje jakási imunita, kterou může jeden ze soutěžících získat za obdivuhodný výkon.

FOTO: Porota

Mé průběžné hodnocení jako diváka není příliš valné. Takoví Čápi s mákem měli mnohem víc šmrnc. Také samozřejmě nejde o to, jak se správně naučit vařit. Je to reality show – sledujete lidi jak se ve které situaci zachovají. Najdete si svého oblíbence a držíte mu palce.

Veškeré napětí je stavěno na mnohdy až zbytečném protahování hodnocení, přičemž porota se zdá být spravedlivá a dokonce nad očekávání příjemná.

V příštím díle nás čeká boj s lososem a těstovinami. Pokud nemáte večer co dělat a netrváte na extra kulturním zážitku, dívejte se spolu se mnou na primácké Na nože!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak ostré je Na nože!?