Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak elegantně zvládnout největší svátky roku? Zeptejte se Velké knihy o Vánocích!

Eva Mácová

Eva Mácová

22. 11. 2010

Zažíváte každoročně předvánoční stres? Nezoufejte! Mladou frontou nedávno vydaná Velká kniha o Vánocích vás letos spasí! Vánoční záležitosti od A do Z prezentované spolu s nádhernými fotografiemi vás na sváteční čas natěší už v listopadu!

FOTO: Kniha

Velká kniha o Vánocích, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Ať už jste student, mladá maminka, nebo zasloužilá babička, v této knize si každý najde to své. Je natolik encyklopedická, že i internet se může jít zahrabat! Hned na prvních stránkách si můžete přečíst zajímavé informace o tom, jak v jiných zemích slaví svátky klidu a míru, kdo u nich roznáší dárky a kdy se vůbec rozdělují.

Nechybí nepostradatelný přehled českých tradic s bohatým výkladem a dokonce ani popis svátků od svatého Martina až po Silvestr.

Ve velké knize najdete doporučený harmonogram plánování, odpovědi na nejzáludnější dětské otázky a spoustu dobrých rad, na které člověk ve spěchu zapomíná.

Velká kniha o Vánocích je velká nejen formátem

Obsahově tato publikace opravdu nic nepostrádá. Inspirace z ní srší na každé stránce, ať jde o zdobení cukroví, balení dárků, nebo nápaditý design vánočního porostu.

Ač se nejedná přímo o kuchařskou knihu, autorka Lucie Kochová zde zveřejnila nemalé množství různorodých receptů, které lákají k vyzkoušení. Velkým kladem potom jsou fotografie každého druhu jídla s bohatými tipy pro hladký průběh vaření i pečení.

FOTO: Kniha

V knize jsou nádherné fotografie, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Neomezuje se zde jen na klasické téma sladkého vánočního mlsání, ale nabízí i návrhy na alternativní štědrovečerní menu, které ocení ti, kteří jsou již klasiky přejezení, návody na saláty, předkrmy a jiné lahůdky hodné Vánoc.

Estetika hraje hlavní roli

Pokud jste už několikery Vánoce zažili, ale pořád vám tak trošku něco chybělo, doporučuji vám nahlédnout do této příručky. Mnohdy vše potřebné už dávno doma máme, jen nás nenapadne, jakým způsobem předměty zkombinovat, jak obyčejné dárky neobyčejně zabalit a jak ohyzdný strbél přeměnit v kouzelný vánoční stromeček.

V jednoduchosti je krása a vkusně zabalené cukroví v praktické dóze může nadělat víc radosti než drahý dárek, který schováme do krabice na půdu. Nechte se knihou rozmazlit a užijte si Vánoce v klidu s jedinečným pomocníkem, kterého po letmém dotyku už nepustíte z ruky!

Název: Velká kniha o Vánocích
Autor: Lucie Kochová
Počet stran: 208 stran
Rozměry: 240 x 265 mm
Vazba: vázaná bez přebalu
Vydal: Mladá fronta, Praha 2010
Doporučená cena: 399 Kč

Hodnocení: ***** (100 %)

FOTO: Brýle

Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak elegantně zvládnout největší svátky roku? Zeptejte se Velké knihy o Vánocích!