Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jack White zve fanoušky do studia. Mohou si nahrát svůj vlastní vinyl

Redakce

Redakce

19. 4. 2013

Letošní ambasador Dne hudebních obchodů Jack White pořádá zajímavou akci. Otevře studio své nahrávací společnosti Third Man Records a kdokoli bude chtít, může přijít a nahrát až dvouminutovou stopu.

Jack White Zdroj: jackwhiteiii.com

Jack White Zdroj: jackwhiteiii.com

Jedná se o unikátní událost, jejímž cílem je podpořit a obnovit používání vinylů. Jack White si k tomu vybral skvělou dobu, protože právě letos se stal oficiálním ambasadorem Dne hudebních obchodů. Koho láká mít vlastní vinyl, ten je zván do Nashvillu, kde se Whitovo studio nachází.

Jack White nabádá příznivce desek, aby se alespoň zašli podívat, neboť, jak říká: „Takové zážitky, jaké se stanou v nahrávacím studiu, jinde nenajdete. Není nic jednoduššího, než ve stroji udělat vlastní EP, to vzít a poslat komukoli, kdekoli na světě.“

Vinyl je stále aktuální

Nahrávací společnost Third Man povzbuzuje lidi, aby se nebáli sami sebe nahrát a poté poslat jejich milovanému. Příznivci digitalizované hudby si také přijdou na své, neboť jejich nahrávky budou streamované na webu labelu Third Man. Zájemci si budou moci vyzkoušet nahrávací nástroj 1947 Voice-o-Graph, který je takový jediný na světě.

Jack White, narozený jako John Anthony Gillis 9. července 1975, je americký hudebník, producent, ale také příležitostný herec. V žebříčku 100 nejlepších kytaristů všech dob vyhlašovaným Rolling Stone se umístil na sedmdesátém místě. Nejznámější z jeho hudební kariéry je z doby působení v kapele The White Stripes, které založil se svou tehdejší manželkou Meg White.

Po rozpadu kapely působí v několika dalších uskupeních. Minulý rok mu vyšlo první sólové album Blunderbuss. Kromě toho má zmíněnou nahrávací společnost Third Man, je známým propagátorem vinylu a letos se stal oficiálním ambasadorem Dne hudebních obchodů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jack White zve fanoušky do studia. Mohou si nahrát svůj vlastní vinyl