Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Italové chodí v zimě nalehko. Dokazuje to i Aquilano.Rimondi

Petra Červená

Petra Červená

29. 11. 2011

Slunce si v posledních týdnech užívá dovolenou a lezavý mráz nás nutí chumlat se v zimních kabátech, pod kterými dostanou ukryté modely šanci na objevení jen ve vyhřátých místnostech.

FOTO: kolekce Aquilano.Rimondi AW2011

Teplé barvy k podzimu patří, chybí už jen praskání dřeva v krbu, Zdroj: vogue.com

Jedna taková prosluněná místnost se nacházela v Miláně na týdnu módy, kde své modely předvedla italská značka Aquilano.Rimondi.

Tentokrát překvapivě nedostala černá barva sebemenší prostor. Její místo vyplnila zlatá, žlutá, medová, odstíny hnědé, modré a zelené.

Zlato přitahuje luxus

Návraty do minulosti návrháře nikdy neomrzí a zvláště výlety do 60. a 70. let minulého století. To je období symbolizující hippies, svobodu, uvolněnost, hravost. Roberto Rimondi a Tommaso Aquilano převedli tuto symboliku do luxusnějšího prostředí a obalili ji zlatým pozlátkem, které ztrácí volnost a nabírá těžkopádnost bohatství.

FOTO: kolekce Aquilano.Rimondi AW2011

Kalhoty s tílkem už prošvihly babí léto, zato kostýmek v zimě zahřeje

Tommaso Aquilano se narodil v San Severo di Puglia a studoval The Academy of Costume and Fashion v Římě, zatímco Roberto Rimondi navštěvoval Carlo Secoli Institute v Miláně. V roce 1998 se setkali u Max Mara, kde Roberto už několik let pracoval a Tommaso byl nováčkem.

Dva návrháři, dvě značky

V roce 2004 spolu založili značku 6267. Název pochází z Robertovy vzpomínky na letní tábor v Igea Marina, kde mu jeho matka napsala na šortky a tričko právě toto číslo.

V roce 2005 vyhráli soutěž pro mladé návrháře, kterou podporuje Alfa Roma a Vogue Italia. Díky tomuto ocenění mohli představit svou kolekci na týdnu módy v Miláně.

FOTO: kolekce Aquilano.Rimondi AW2011

Lehké, vzdušné šaty se zapomněly v jiném ročním období

V roce 2008 se stali kreativními řediteli Maison Gianfranco Ferré, žezlo převzali po Švédovi Larsu Nilssonovi. Ve stejném roce založili novou značku Aquilano.Rimondi, která nahradila zaniklou 6267.

V letošním roce ukončili spolupráci pro Maison Gianfranco Ferré a věnují se pouze své domovské základně.

Podívejte se na retro kolekci Antonia Marrase

Roberto a Tommaso vidí podzim a zimu jako období s mírným ochlazením, které nevyžaduje přílišné zateplení těla. Proto nám předkládají minišaty se zlatými výšivkami, potisky i třásněmi. Kromě vzdušných lehkých materiálů využili návrháři i hřejivé materiály jako vlnu, samet nebo brokát.

FOTO: kolekce Aquilano.Rimondi

Pokud nezahřeje kabátek, minišaty s hřejivou sukní zaručeně

Skvělá byla barevná kompozice. Na takových modelech nemůže nic rušit přísné oko módního kritika. Inspirace šedesátými a sedmdesátými léty, kdy vedla ženskost a smyslnost, se italským návrhářům vyplatila. Některé modely vás přinutí zalitovat, že jste se nenarodily jako dcery řeckého multimilionáře Aristotela Onassise.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Italové chodí v zimě nalehko. Dokazuje to i Aquilano.Rimondi