Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Antonio Marras se vrátil do 40. let. Retro modely doladil rudými rty

Petra Červená

Petra Červená

15. 11. 2011

Rozmarnost žen nutí návrháře do experimentů a do obhlídky pestré módní minulosti. Italský návrhář Antonio Marras představuje kolekci s nádechem noblesy a elegance 40. let minulého století.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Antonio Marras

Luční máky na hedvábí dvakrát stejné a přece jiné, Zdroj: antoniomarras.it

Lidská rozmanitost nemá hranice, a proto ani v módě nedojdete k severnímu a jižnímu pólu, nejsou udány přesné souřadnice. V módě se cení svoboda projevu a není to fráze jako v mnohých demokraciích. Antonio Marras je důkazem toho, že v módním průmyslu se lze stát úspěšným i bez absolvování vyhlášených škol.

Temperamentní Ital dobývá svět

Antonio Marras se narodil v Alghero na Sardinii 21. ledna 1961. Jeho otec měl obchod s látkami, výběr povolání nebyl pro rodinu tedy nijak překvapující.

Po prvních nejistých krocích doprovázených malými i většími nezdary přišel konečně vytoužený úspěch. V červenci v roce 1996 představil světu na týdnu módy v Miláně svou vlastní haute couture kolekci.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Antonio Marras

Žádná podzimní kolekce se neobejde bez kožešiny

Voněla po orientu a nesla se v nostalgickém duchu dávných časů. Antonio si tehdy vyhrál hlavně s použitým materiálem, látky byly roztrhané, lemované gázou i luxusní výšivkou, propálené, lakované, matné, barevné. Od března 1999 tvoří návrhář také kolekce z řady ready-to-wear.

Čtěte také: Geometrie nemusí být chladná. Objevte její sílu!

V říjnu 2009 na týdnu módy v Miláně prezentující kolekce na jaro/léto 2010 představil Antonio první sluneční brýle s nádechem retro ve spolupráci s Lucem Gnocchim Rusconim, majitelem L.G.R. Oba sdílejí vášeň pro věci s nánosem patiny, roky sbírající, příběhy oblepené a módou zapomenuté.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Antonio Marras

Pravá elegance bez podbízivosti

Antonio stále žije na Sardinii a tvrdí, že jeho síla a inspirace pochází právě z jeho rodného ostrova. Nejdůležitější je pro něj život v rovnováze mezi dědictvím, historií a rozmanitou tradicí. A z toho také vychází Antoniova tvorba.

Návrat do minulosti

Podzimní kolekce nahlíží do 40. let, jasně červené rty, vlasy stažené dozadu, štíhlá silueta s útlým pasem zdůrazněným páskem, plisované sukně v délce pod kolena, propínací svetry a šaty s potiskem lučního máku. Antonio modelky oblékl do pruhovaných pletených šatů a sukní, kabátu s dvouřadovým zapínáním nebo saka s třásněmi.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Antonio Marras

Ve stylu Marlene Dietrich

Z návrhářovy nové kolekce na vás sice dýchne nostalgie z jedné éry minulého století, ale doplňují ji prvky moderní i pánské. Antonio zdůrazňuje ženskou siluetu, vyzdvihuje její křehkost a snaží se probudit éteričnost, smyslnost a koketnost ukrytou v duši každé ženy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antonio Marras se vrátil do 40. let. Retro modely doladil rudými rty