Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Geometrie nemusí být chladná. Objevte její sílu v podzimní sezóně

Petra Červená

Petra Červená

13. 9. 2011

FOTO: podzimní kolekce 2011 Maxime SimoenseMaxime Simoens je mladý talentovaný návrhář obdivující práci Jeana-Paula Gaultiera. Jeho modelům nechybí rafinovanost, kontrasty a optická iluze ubírající centimetry. V podzimní kolekci najdete ale i jiné třešničky na dortu.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Maxime Simoense

Efektivní detaily v podobě třásní, průstřihů a geometrie, Zdroj: maximesimoens.com

Maxime Simoens se narodil 15. listopadu 1984 v Lesquin. Nejprve studoval filmovou tvorbu, ale přišla mu příliš technická, zběhl tedy ke své zálibě v módních návrzích. Začal studovat uměleckoprůmyslovou školu v Lyonu. Poté pracoval nejen pro svého módního guru Jean-Paul Gaultiera, ale také pro Elie Saaba, Johna Galliana či Christiana Diora.

Optické přednosti

V roce 2009 představil první kolekci pod značkou Maxime Simoens. Své inovativní vize přetavil do reality. Často spojuje grafický design s architekturou. Jeho oděvy přesto nepůsobí chladně, toporně, ale vyznačují se flexibilní strukturou a díky materiálu a střihu se modely přizpůsobují siluetě ženy.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Maxime Simoense

Diamanty na šatech místo náhrdelníku? Která žena by odolala?

Optickému zeštíhlení návrhář napomáhá i geometrickými tvary za pomoci výšivek, potisku, ale i aplikací doplňujícího materiálu jako kožešiny či kůže.

Kromě toho používá pro své modely kontrasty v podobě rozdílných materiálů a barev, které se v konečné fázi tváří jako jedna látka totožných vlastností.

V čem je jeho síla?

Francouzský návrhář vyzdvihuje vizuální přednosti svých modelů a zvládá to i bez barevného šílení. Chce čistou linii, sofistikovanost. Ukazuje dámskou módu v detailech, jen na nich záleží. Právě detaily, které udávají směr a plynulost, jsou opěrným bodem jeho kolekcí.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Maxime Simoense

lehkosti geometrie se pokouší dosáhnout i pomocí vzdušných materiálů

V nové podzimní kolekci vás Maxime nechá snít o babím létu v podobě minišatů s třásněmi, které ve tvaru šipek upozorňují na opticky zeštíhlující pas. Nebo šaty áčkového střihu v cihlové barvě s kulatým výstřihem a širokými rameny, jejichž objemu dosáhl pomocí jemných ptačích per.

Poslední rozpálené sluneční paprsky přivítají šifonové šaty, dlouhé i krátké, ale vždy zdůrazňující ženské křivky. Podzim připomínají úzké kalhoty s vypasovanými kabátky a nezbytnou geometrií obvykle v kombinaci černá a bílá, šedá či bordó.

Hřejivé kabáty představil v délce nad kolena, se skrytým zapínáním a drobným límcem.

FOTO: podzimní kolekce 2011 Maxime Simoense

I přes objem ptačích per na ramenou, modely opticky zeštíhlují

Na zimu návrhář pokožku žen zahalil do kabátů béžových i černých s efektivně umístěným pruhem kožešiny v pase, na rukávech a límci. V kolekci ale objevíte i modely dodávající na objemu, jako je tomu v případě vypasovaného saka s hlubokým výstřihem, kde Maxime použil místo ramenních vycpávek oblíbené pštrosí peří a úzké kalhoty rozšířil a nařasil v bocích.

Je až s podivem, jak křehce působí jeho šaty, i přes všudypřítomné geometrické tvary. Geometrie má svůj přesný řád, a křivé rýsování se neodpouští. I Maxime se tímto pravidlem řídí, a přesto nepůsobí jeho modely chladně, každý dokáže vyvolat emoce a inspirovat k nákupům nebo vlastní tvorbě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Geometrie nemusí být chladná. Objevte její sílu v podzimní sezóně