Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Internetový hoax pohřbil Céline Dion jako oběť dopravní havárie

Redakce

Redakce

11. 11. 2013

Kanadská zpěvačka Céline Dion se stala obětí řádění podvodníků na sociálních sítích. Ti vytvořili řetězovou aplikaci, jež pracovala se seriózně vypadající zprávou o smrti popové hvězdy při tragické nehodě.

FOTO: Céline Dion

Céline Dion. | Zdroj: Sony BMG

Rozklinutím pak uživatel nevědomky informaci o údajném úmrtí zpěvačky umístil na svojí zeď a rozeslal ji svým přátelům. Tímto způsobem se zpráva rychle rozšířila. „Slavila jsem narozeniny svých dvojčat v Montrealu a během toho jsem příjímala telefonáty o tom, jak se někde na Facebooku píše, že jsem mrtvá,“ uvedla Céline.

Po internetu kolovaly dokonce dvě verze zprávy o domnělé smrti zpěvačky. Jedna tvrdila, že Céline Dion byla pasažérem havarovaného soukromého letadla, druhá pak hovořila o autonehodě v rychlosti kolem 150 kilometrů v hodině. V obou případech měla být Céline na místě mrtvá.

Slavnou Kanaďanku přitom už jednou informační šum „pohřbil zaživa“. „Před dvěmi lety jsem se (údajně) sama zabila v garáži,“ řekla zpěvačka. Bez ohledu na její dřívější zkušenost ji ale nynější počínání internetových výtržníků rozzlobilo. Největší obavy měla z toho, že informace nepříjemně rozruší její šestaosmdesátiletou matku.

„Jsem ráda, že nejsem mrtvá,“ uzavřela Céline celou situaci nakonec přeci jen s humorem. Její fanoušci tak dopadli lépe než třeba příznivci rockového fenoménu 60. let The Doors. Květnová zpráva o úmrtí klavíristy legendární skupiny Raye Manzareka byla nejprve také považována za kachnu, nakonec se ale bohužel ukázala jako pravdivá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Internetový hoax pohřbil Céline Dion jako oběť dopravní havárie