Internetový hoax pohřbil Céline Dion jako oběť dopravní havárie

FOTO: Céline Dion
Céline Dion. | Zdroj: Sony BMG

Kanadská zpěvačka Céline Dion se stala obětí řádění podvodníků na sociálních sítích. Ti vytvořili řetězovou aplikaci, jež pracovala se seriózně vypadající zprávou o smrti popové hvězdy při tragické nehodě.

FOTO: Céline Dion
Céline Dion. | Zdroj: Sony BMG

Rozklinutím pak uživatel nevědomky informaci o údajném úmrtí zpěvačky umístil na svojí zeď a rozeslal ji svým přátelům. Tímto způsobem se zpráva rychle rozšířila. „Slavila jsem narozeniny svých dvojčat v Montrealu a během toho jsem příjímala telefonáty o tom, jak se někde na Facebooku píše, že jsem mrtvá,“ uvedla Céline.

Po internetu kolovaly dokonce dvě verze zprávy o domnělé smrti zpěvačky. Jedna tvrdila, že Céline Dion byla pasažérem havarovaného soukromého letadla, druhá pak hovořila o autonehodě v rychlosti kolem 150 kilometrů v hodině. V obou případech měla být Céline na místě mrtvá.

Slavnou Kanaďanku přitom už jednou informační šum „pohřbil zaživa“. „Před dvěmi lety jsem se (údajně) sama zabila v garáži,“ řekla zpěvačka. Bez ohledu na její dřívější zkušenost ji ale nynější počínání internetových výtržníků rozzlobilo. Největší obavy měla z toho, že informace nepříjemně rozruší její šestaosmdesátiletou matku.

„Jsem ráda, že nejsem mrtvá,“ uzavřela Céline celou situaci nakonec přeci jen s humorem. Její fanoušci tak dopadli lépe než třeba příznivci rockového fenoménu 60. let The Doors. Květnová zpráva o úmrtí klavíristy legendární skupiny Raye Manzareka byla nejprve také považována za kachnu, nakonec se ale bohužel ukázala jako pravdivá.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

1 Comment on Internetový hoax pohřbil Céline Dion jako oběť dopravní havárie

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*