Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Inspirace pro vaši ložnici, pusťte tam léto!

FOTO: Letní postel H&MLožnice by měla být v každém ročním období relaxačním místem. Letní paprsky a příjemný teplý vánek v létě zlehka pronikají skrze okno… To si ovšem nevychutnáte, bude-li vaše ložnice zahlcena přebytečnými věcmi, které vám nedovolí navodit letní atmosféru. Tady je pár rad a triků, jak proměnit ložnici v letní ráj.

FOTO: Letní postel H&M

Letní postel, Zdroj: H&M.com

Postel

V letních dnech byste se zcela jistě měli zbavit zimního povlečení a těžkých přikrývek. Ložní prádlo si pořiďte z prodyšné tkaniny, jako je třeba bavlna (cotton). Určitě se vyhněte syntetickým vláknům, protože mají sklon udržovat teplo.

Při výběru barev dávejte přednost jemným tónům. Barvy jsou velice důležité, protože dokáží navodit příslušnou atmosféru. Bílá je skvělou volbou pro postelové povlečení. Pokud chcete něco pestřejšího, poohlédněte se po květinových vzorech, světle zelené barvě, žluté, modré či jakékoliv jiné, která ve vaší ložnici navodí lehké, letní pocity. Taktéž ji doplňte lehoučkými polštářky z těchto barev.

FOTO: Polštáře H&M

Letní polštáře, Zdroj: H&M.com

Uskladnění věcí

Léto je čas pro „méně“ – méně oblečení, méně přikrývek, méně nepořádku. Pro přebytečné věci, i ty nutné, zkuste použít stylové letní vychytávky v podobě krabiček, truhliček, bedýnek a nočních stolků z proutí, bambusu, rafie či opracovaného kokosu. Zbavíte se přebytečných věcí, které se všude povalují, a ke všemu si ve své ložnici vytvoříte skvělou letní atmosféru.

FOTO: Proutěný nábytek

Proutěné boxy, Zdroj: housedesignnews.com, lauraashley.com

Okna

Světlo je základní součást jakékoliv letní dekorace. Proto by tmavé záclony a závěsy měly být vyměněny za čiré, aby dovolily slunečním paprskům více proniknout. Můžete zkusit oboje úplně sundat (či jedno z nich), aby se vaše ložnice rozzářila světlem. Nezapomínejte k večeru, kdy je vzduch chladnější, větrat. Při letním svěžím vzduchu se vám bude zaručeně příjemně usínat.

FOTO: Ložnice

Zdroj: veranda.com

Doplňky

V létě se zbavte těžkých zimních doplňků, jako koberců a drapérií. Pokud nechcete být úplně bez koberce a můžete jej vyměnit, tak ho tedy alespoň nahraďte nějakým lehkým ve světlých barvách. A zaplňte svou ložnici doplňky přímo z přírody. Bambusové rostliny, nařezané květiny rozhozené po posteli a jiná zeleň dokáží vytvořit osvěžující atmosféru. A také přinést příjemnou vůni.

Pokud máte tmavé zdi či tapety, tak je rozveselte pověšeným dílem (obraz, plakát) z bledších a jasnějších barev. To samé platí i pro výměnu tmavých a zarputilých děl, které zkrášlují vaše zdi. Tmavé objekty jako dekorativní mísy, číše a svícny můžete vyměnit za průhlednější, třeba z křišťálového skla, které umožní procházet světlu skrz a tak rozzářit ložnici.

FOTO: Letní dopňky

Letní dopňky, obraz Maurice Prendergast, Zdroj: H&M, wikimedia.org

Pokud si v letních dnech do své ložnice trochu toho léta přinesete, tak budete v mnohem příjemnějším prostředí, které vás více uvolní. Takže si udělejte čas a dejte své ložnici letní vizáž již dnes!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inspirace pro vaši ložnici, pusťte tam léto!