Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Inscenace Filumena Marturano: Simona Stašová slibuje srandu i dojetí

Barbora Šimečková

Barbora Šimečková

17. 10. 2012

Tragikomedie Filumena Marturano italského dramatika Eduarda De Filippa vtrhne na jeviště Divadla ABC 25. listopadu. V titulní roli hry o ženské síle a odhodlání se představí Simona Stašová. Jejího hereckého partnera ztvární Svatopluk Skopal.

Foto: Simona Stašová a Svatopluk Skopal

Stašová a Skopal – novinka Divadla ABC láká na velká jména. Zdroj: Divadlo ABC

„Filumena Marturano je o tom, kam až dosahuje mateřská láska, ten největší cit na světě, největší v přírodě. Ve hře se prolíná komedie s dramatem a to je to, co mě na divadle a vlastně i na životě baví – smích přes slzy,“ říká Simona Stašová o své nejnovější roli.

Čtěte také: Vybrali jsem pět hereček, které vás na jevišti nezklamou

Režisérské taktovky nad novinkou Divadla ABC se chopil Zdeněk Kaloč, který má na kontě desítky her české i světové dramatické tvorby. Simona Stašová ho označuje za svého dvorního režiséra, pracovali spolu  například na komedii Poslední ze žhavých milenců nebo na úspěšné a stále vyprodané Shirley Valentine taktéž uváděné v Divadle ABC.

Foto: Simona Stašová

Stane se Filumena Marturano další životní rolí Simony Stašové?

Hlavní mužskou roli Domenica Soriana přijal Svatopluk Skopal, mimo divadelní prkna v současnosti známý jako děda Josef z televizního retro seriálu Vyprávěj. V dalších rolích se na jevišti ve hře Filumena Marturano objeví Karel Heřmánek ml., Jaroslava Pokorná, František Skopal nebo Radka Filásková.

Tragikomedie Eduarda De Filippa, italského dramatika, režiséra, herce a filozofa, z roku 1946 patří k nejvýraznějším počinům tvorby temperamentní jižanské země. Italové jsou na ni náležitě hrdí.  Kromě divadelních adaptací se hra dočkala několika převedení na stříbrné plátno – poprvé v roce 1951 v režii samotného autora, naposledy pak před dvěma lety.

Filumena Marturano

Divadlo ABC

Autor: Eduardo De Filippo

Režie: Zdeněk Kaloč

Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Jaroslava Pokorná, Čestmír Gebouský, František Skopal, Libor Hruška, Karel Heřmánek ml. a další

Premiéra: 25. listopadu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inscenace Filumena Marturano: Simona Stašová slibuje srandu i dojetí