Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Inscenace Diabolus: Konec světa nastane v pražském Rock Café

Aneta Filipová

Aneta Filipová

25. 9. 2011

FOTO: Hungry Theatre Company, DiabolusNový divadelní soubor studentů a absolventů HAMU a DAMU Hungry Theatre Company uvede v pondělí 3. října v  Rock Café Praha apokalyptickou inscenaci Diabolus.

FOTO: Hungry Theatre Company, Diabolus

I v ráji může nastat totalita Zdroj: Hungry Theatre Company

„Nejde o klam,“ říká zakladatel skupiny, režisér Alexej Byček. „V představení nezůstaneme jen u apokalypsy, chceme také varovat před jejími příčinami, před orwellovským úpadkem společnosti a ztrátou svobody,“ dodává Byček.

Inscenace propojuje mytický příběh padlého anděla Lucifera, který oproti tradičnímu výkladu porazí Boha. Skupince lidí z ráje tím ale jejich soužití změní v teror a nakonec i v totalitu.

Hledání štěstí

Nová formace vytvořená ze studentů a absolventů pražské Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a Pantomimy HAMU se snaží odpovědět na otázku Kde hledat štěstí, když je všude strach? Pro hledání apokalyptické odpovědi zvolila formu pohybového divadla.

FOTO: Hungry Theatre Company, Diabolus

Konec světa nastane v Rock Café o rok dřív Zdroj: Hungry Theatre Company

„Smysluplná komunikace slovem dnes upadá, tělo nelže,“ vysvětlují autoři svůj záměr. „Najít v sobě to, co neklame, předat to dál, po tom jsme hungry,“ upřesňují autoři.

Velkou roli v inscenaci hraje Hungry Theatre Company i vizuální složka. Soubor se snaží používat prostředky, které by přiblížily vizualitu divadla a přitom nepoužívat opakovaně pouze jevištní projekce. „Stačí se nebát světel,“ vysvětluje autorský tým.

Napsali jsme:  Španělská tanečnice a rockerka Sol Picó vystoupí na Nové scéně

Jestli jde, nebo nejde o klam a jestli opravdu přijde s novým divadelním souborem i smrt a nové vědomí, zjistí diváci, kteří se na začátku října odváží vyrazit do pražského Rock Café.

Diabolus

Rock Café Praha

Režie: Alexej Byček

Hrají: M. Potokárová, T. Těšínská, L. Šimon, Š. Krupa

Kdy: pondělí 3. října 2011, 20.00

Vstupné: 150/200 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inscenace Diabolus: Konec světa nastane v pražském Rock Café