Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Imodium poctí kult Nirvany. A natočí hudební dokument

Redakce

Redakce

8. 11. 2011

V září letošního roku uplynulo dvacet let od vydání nejslavnější grungeové desky Nevermind americké skupiny Nirvana. Tu si připomínají i zástupci z našich končin, konkrétně skupina Imodium.

Imodium Foto: Tereza Ticháčková

Již 10. listopadu se východočeští Imodium spolu s přizvanými hosty představí v pražském Paláci Akropolis. Při koncertu, jehož základ bude tvořit repertoár ze tří řadových alb Imodia, připomenou i několik skladeb z kultovního alba Nevermind.

Na pódiu je při tom doprovodí i další muzikanti, kteří mají k americké kapele vztah. Mezi spoluúčinkující hosty budou patřit členové uskupení The Switch, Kurtizány z 25. Avenue, Mandrage, The Pooh nebo Rattle Bucket.

Podívejte se také na videorozhovor s Kofe-In

A jaký vztah mají ke kapele samotní protagonisté skupiny Imodium? „Teprve když jsme s Thomem jako čtrnáctiletí objevili u mojí ségry kazetu s nahým dítětem plovoucím pod hladinou a poslechli si ji, daly se věci do pohybu. Založili jsme kapelu!“ připomíná zásadní vliv Nirvany bubeník Kárl.

Během koncertu se také kapela chystá natáčet další materiál pro svůj vznikající koncertní dokument, který bude mít premiéru v prosinci letošního roku.

Večer odstartují opavští Kofe-In.Vstupenky na koncert jsou k dostání v pokladně Paláce Akropolis nebo v síti obvyklých předprodejů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Imodium poctí kult Nirvany. A natočí hudební dokument