Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hvězdy z Británie i Čech naservíruje United Islands znovu v centru Prahy

Adam Vrána

Adam Vrána

14. 4. 2014

Desátý ročník dvoudenního pražského festivalu United Islands se z loňského působiště na Ladronce přesouvá zpět na ostrovy. Vrcholy line-upu v podobě objevů britské, ale i tuzemské scény, si tak návštěvníci budou moct užít v původních lokalitách, nově rozšířených o areál Kinského zahrady.

FOTO: Childhood

Childhood. | Zdroj: facebook.com/childhoodband

Právě v něm by na dvojici největších scén měli vystupovat headlineři, kterými je zpěvačka Ella Eyre, spoluautorka hitu Waiting All Night z dílny elektronického projektu Rudimental. Účast rovněž potvrdila skupina Childhood, jeden z letošních nejvýraznějších objevů britské kytarové scény.

Podpořte rozšíření festivalu, vyzývají pořadatelé

K tomu, aby však organizátoři mohli Kinského zahradu využít jako největší působiště festivalu, potřebují nejprve nashromáždit 1.600.000 korun, o které žádají návštěvníky a příznivce prostřednictvím internetového serveru Hithit. Inspiraci čerpají z úspěšného projektu písničkáře Neila Younga na serveru Kickstarter, kterému se formou crowdfundingu podařilo za jediný den vybrat přes 800.000 dolarů.

Zahraniční line-up dále rozšíří osmičlenná skupina Bajofondo, spojující akustické tango s prvky elektroniky, srbští punkeři Repetitor či bulharští zástupci World music Oratnitza. Z řad českých jmen stojí za zmínku frontman The Prostitutes Adrian T. Bell, Deaths, Houpací koně, Never Sol a mnohá další.

Festival se koná od 20. do 21. června na 8 pódiích v centru Prahy. O den dříve mu bude předcházet klubová noc, nabízející program napříč zavedenými pražskými kluby, nově rozšířených o Nákladové nádraží Žižkov.

S výjimkou Kinského zahrady, kde pořadatelé plánují vybírat vstupné ve výši 250 korun, je United Islands pro návštěvníky zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdy z Británie i Čech naservíruje United Islands znovu v centru Prahy