Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hvězdný návrat Fall Out Boy podpoří Elton John i manželka Kurta Cobaina

Adam Vrána

Adam Vrána

24. 3. 2013

Comebackové album americké pop punkové kapely Fall Out Boy, slibuje mnoho zajímavého. Kromě zpěváka Eltona Johna se na něm bude participovat i manželka zesnulého frontmana Nirvany Courtney Love.

FOTO: Fall Out Boy

Fanoušci mají o Fall Out Boy i po čtyřleté pauze zájem. Zdroj: Universal Music

Spolupráci s Cobainovou někdejší ženou avizoval basista Fall Out Boy Peter Wentz již dříve, potvrzena však byla až poté, co skupina na svůj Twitter umístila šestivteřinový spot spolu s úryvkem jednoho z tracků, který je nazván It´s Courtney, bitch. Lze tedy předpokládat, že finální podoba songu ponese právě tento název.

Svůj podíl bude mít na albu podle Wentze i Elton John, zda–li však bude populární zpěvák a klavírista, jenž se zanedlouho objeví i v Praze, hostovat v některé z písní, nebo se třeba ujme samotného křtu CD, prozatím není jasné.

Neupadli v zapomnění

Skupina založená v roce 2001 má na svém kontě kromě čtyř studiových alb i šestnáct různých ocenění – namátkou lze zmínit cenu MTV Video Music Award v kategorii nejlepší kapela, cenu časopisu Kerrang! za singl Sugar, We´re Goin Down anebo ocenění Teen Choice Award za track Dance Dance.

V roce 2010 ohlásili Fall Out Boy pauzu od činnosti, během níž se jednotliví členové uchýlili k nejrůznějším projektům.Kytarista Joe Trohman a bubeník Andy Hurley spolu s Robem Caggianem z Anthrax založili kapelu The Damned Things, zpěvák Patrick Stump se vrhl na produkci sólového debutu Soul Punk, zatímco Wentz se uchytil v kapele Black Cards.

Svým návratem na scénu vzbudila skupina mezi fanoušky doslova vlnu nadšení. „Mysleli, jsme, že po čtyřech letech budou Fall Out Boy všem ukradení,“ svěřil se Wenze. „Jakmile jsme ale hráli první koncert v Chicagu, okamžitě se nám potvrdilo, že v jejich srdcích stále zaujímáme důležité místo, což nás nesmírně překvapilo.“

Nové album ponese název Save Rock and Roll a vyjde 15. dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdný návrat Fall Out Boy podpoří Elton John i manželka Kurta Cobaina