Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Elton John mezi koncerty v roce 2013 přidává Prahu. Zahraje v O2 Aréně

Adam Vrána

Adam Vrána

14. 3. 2013

Britský zpěvák, klavírista a skladatel Elton John potvrdil koncert v České Republice. V pražské O2 aréně zahraje 18. prosince.

FOTO: Elton John

Sir Elton Hercules John, Zdroj: Echo Promotion

Jeden z nejpopulárnějších sólových umělců se do české metropole, kde premiérově vystoupil v roce 1984 v Paláci kultury, hodlá vrátit po více než třech letech od svého posledního koncertu v O2 aréně, jež mnohá média tehdy označovala za hudební událost roku.

John, který během své čtyřicetileté kariéry získal kromě řady hudebních ocenění i řád britského impéria, se proslavil začátkem 70. let zejména díky písním Rocket Man a Tiny Dancer. O několik let později k nim přidal i skladbu Can You Feel the Love Tonight, za níž získal Oscara, a která zazněla ve slavném animovaném filmu Lví král.

Kromě úspěchů na uměleckém poli má zpěvák zásluhy i na aktivitách souvisejících s dobročinnou činností. Podporuje mnohé charitativní projekty, je zakladatelem nadace na podporu lidí, kteří onemocněli AIDS, a již dlouhá léta zaníceně brojí za legalizaci sňatků osob stejného pohlaví. Byl to ostatně on sám, kdo toto tabu rozvířil, když roku 1993 navázal vztah s filmovým režisérem Davidem Furnishem.

Předprodej vstupenek na koncert Eltona Johna bude zahájen 18. března. Jejich cena se bude pohybovat od 1390 do 2590 korun. Členové klubu Livenation je mohou pořizovat přednostně již od 15. března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elton John mezi koncerty v roce 2013 přidává Prahu. Zahraje v O2 Aréně