Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hvězda filmu Transformers John Turturro se v Karlových Varech nudí

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

8. 7. 2011

Diváci MFF Karlovy Vary budou mít dnes večer možnost zhlédnout ve světové premiéře nový film herecké hvězdy Johna Turturra s názvem Někde dnes večer, který je předělávkou filmu tragicky zemřelého režiséra Theo van Gogha. Turturro na tiskové konferenci poodhalil několik zajímavých informací ze zákulisí natáčení.

Hvězdy filmu Někde dnes večer John Turturro a Katherine Borowitz, Zdroj: kviff.com

Výrazem znuděný John Turturro pobavil hned při první odpovědi ohledně dlouholeté spolupráce s bratry Coenovými. „Nejsem tady proto, abych mluvil o bratrech Coenových,“ reagoval pobaveně Turturro. U otázky na podobnost s původním snímkem Theo van Gogha byl již sdílnější: „Náš film je mnohem více o popisu izolace jednotlivých charakterů než o sexualitě, kterou se zabýval původní snímek.“ Režisér následně doplnil, že se nejedná o čistokrevný remake, ale o extenzi původního děje.

Herci dále poodhalili několik zajímavých detailů ze samotné přípravy a natáčení. „Jako herci jsme měli velké štěstí, že nám byla nabídnuta možnost spolupracovat při dokončování scénáře. Své charaktery jsme tak mohli ještě před samotným natáčením podrobně rozpracovat, a následně jsme se již striktně drželi přesně stanovených dialogů. To bylo potřeba zejména kvůli pouhým dvanácti dnům natáčení,“ uvedla představitelka hlavní role Katherine Borowitz.

„Během natáčení jsme se opravdu drželi původních textů, jedinou výjimkou byl nápad Johna, který navrhl dostat oba hlavní charaktery na konci filmu z interiéru. Tak vznikl použitý závěr, do kterého jsem odmítl vstoupit jako autor, a pouze jsem nechal přirozeně vykrystalizovat směřování obou hlavních postav,“ doplnil režisér Michael Di Jiacomo.

Turturro pak pobavil svou odpovědí na otázku ohledně jeho účinkování v sérii Transformers: „Podobnými filmy se snažím ohromit hlavně svoje děti.“ Korunu všemu pak nasadil svým výrokem, že většinu svých rolí stejně nemá rád.

V závěru se debata stočila na účinkování velkých hereckých hvězd v malých nezávislých filmech a jejich možnosti, jak pomoci těmto snímkům. „Malé filmy se prostě musí propagovat, jak jen to jde. Možností je samozřejmě jezdit s filmem po nejrůznějších festivalech, nakonec ale stejně nejvíce záleží na protlačení do běžné distribuce,“ vysvětloval Turturro. „Budoucnost v propagaci a rozšíření nezávislých snímků vidím v nových technologiích. V následujících letech nás čeká v tomto ohledu revoluce vedená zejména streamováním filmů přes internet,“ doplnila svého manžela Borowitz.

Někde dnes večer (Somewhere Tonight)

Komedie / Drama / Romantický
USA / Nizozemsko, 2011, 85 min

Režie: Michael Di Jiacomo
Hrají: John Turturro, Katherine Borowitz, Lynn Cohen

Světová premiéra: 8. července 2011, 17:00 na MFF Karlovy Vary

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězda filmu Transformers John Turturro se v Karlových Varech nudí