Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hunger Games: Nový díl utržil za premiérový víkend přes 275 milionů

Petr Bělecký

Petr Bělecký

24. 11. 2014

Do kin vstupující třetí film ze série Hunger Games zažil o víkendu skutečně úspěšný start. Diváci po celém světě se na pokračování skutečně hrnuli, díky čemuž se z něho stal snímek s nejúspěšnějším premiérovým víkendem tohoto roku.

FOTO :Jennifer Lwarence_hunger-games-mockingajay-6

Dosáhne na takové tržby i čtvrtý díl v příštím roce? Zdroj: Forum Film

Téměř na den přesně rok od premiéry Vražedné pomsty vstoupil ve čtvrtek do kin na celém světě další snímek ze série Hunger Games s podtitulem Síla vzdoru 1. část a během několika dnů si vydobyl postavení filmu s nejúspěšnějším premiérovým víkendem v letošním roce. V USA totiž na tržbách sklidil 123 milionů dolarů a k nim navrch ještě 152 milionů z dalších zemí.

Navzdory těmto velmi dobrým číslům se však jedná o zatím nejhorší otvírák z celé série. První díl si totiž jen v Americe přišel během prvního víkendu na 152 milionů dolarů, druhá část byla dokonce o 6 milionů úspěšnější.

video
play-sharp-fill

Samotné natáčení třetí části doprovodila náhlá komplikace v podobě smrti herce Philipa Seymoura Hoffmana, který v sérii ztvárnil jednoho z tvůrců her Plutarcha Heavensbeeho. Hoffman zemřel v okamžiku, kdy měl před sebou ještě sedm natáčecích dní, tudíž se kvůli této skutečnosti musel trochu upravit scénář.

Více než čtvrtmiliardové světové tržby za první víkend tak pro producenty mohou znamenat naději v úspěch závěrečného snímku ze série, který do kin dorazí příští rok opět o třetím listopadovém víkendu. Čtvrtý film pak bude přímo navazovat na události z aktuální první Síly vzdoru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hunger Games: Nový díl utržil za premiérový víkend přes 275 milionů