Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební novinky na CD: Říjen přinesl alba Vypsané Fixy a Justina Biebera

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

26. 10. 2011

Je tu závěr dalšího měsíce a my opět přinášíme přehled hudebních novinek. Čeští interpreti poměrně zaostávají, zahraniční scéna ale přímo kvete. Justin Bieber se dokonce přichystal i na vánoce.

FOTO: Zaz

Přebal alba francouzské zpěvačky Zaz, Zdroj: přebal CD

Říjnové novinky jsou z hlediska žánrů poměrně pestré. Vyšlo mnoho desek, které by neměly ujít pozornosti žádného hudebního nadšence. Druhý podzimní měsíc však naprosto ovládli zahraniční interpeti. Z českých novinek stojí za zmínku snad jen Vypsaná fixa a jejich Detaily.

FOTO: Justin Bieber - Under the Mistletoe (cover)Justin Bieber – Under the Mistletoe (CD)

Americký hudební fenomén Justin Bieber vydává své první vánoční album. Najdete na něm známé písně, které zpěvák oblékl do moderního kabátu a dal jim sound jednadvacátého století. Nechybí ani Silent Night nebo All I Want for Christmas Is You.

Datum vydání: 31. října 2011

Vydavatelství: Universal Music

 

FOTO: Ryan Adams - Ashe&Fire (cover)Ryan Adams – Ashes & Fire (CD)

Nové, již třinácté, album amerického zpěváka Ryana Adamse obsahuje jedenáct písní o životě. Každá ze skladeb je ochucena country-rockovým kořením. Adams spolupracoval s mnohými hudebními hvězdami, jednou z nich je například Norah Jones.

Datum vydání: 10. října 2011

Vydavatelství: Sony Music

 

FOTO: Bushido&Sido - 23 (cover)Bushido & Sido – 23 (CD)

Dvě legendy německého hip-hopu vydaly své první společné album. Jaký bude mít jejich překvapivá spolupráce úspěch, je prozatím ve hvězdách, oba pánové se totiž veřejně nesnášeli a neustále mezi nimi docházelo ke slovním potyčkám.

Datum vydání: 17. října 2011

Vydavatelství: Sony Music

 

FOTO: Zaz - Zaz (cover)Zaz – Zaz (CD)

Zaz je francouzská zpěvačka s obrovským charismatem a úžasným hlasem. Její hudba je neskutečně barvitá – přebíhá od jazzu a blues k africkým a latinskoamerickým rytmům. Zaz je její první album, které však nenechá nikoho chladným.

Datum vydání: 3. října 2011

Vydavatelství: Sony Music

 

FOTO: Evanescence - Evanescence (cover)Evanescence – Evanescence (CD)

Evanescence konečně přichází s novým albem. Tato ghotic-rocková formace odpočívala pět let, aby svou hudbou opět mohla dobýt celý svět.

Datum vydání: 10. října 2011

Vydavatelství: Emi  Music

 

FOTO: Scooter - The Big Mash UpScooter – The Big Mash Up (2 CD, DVD)

Taneční matadoři pro své fanoušky připravili na albu The Big Mash Up sérii skladeb, které dostanou každého do euforie. Navíc kapela přidala ještě další nosič, na kterém bude jeden megatrack složený z nejúspěšnějších hitů těchto legend.

Datum vydání: 12. října 2011

Vydavatelství: Supraphon

 

FOTO: Florence and the Machine - CeremonialsFlorence and the Machine – Ceremonials (CD)

Ceremonials už neoplývá takou dávkou indie stylu jako předchozí počin, ale tím deska neztrácí na atraktivitě. Album obsahuje dvanáct podmanivých písní. V prodeji bude také speciální deixe verze, na které posluchači najdou o osm písní více.

Datum vydání: 31. října 2011

Vydavatelství: Universal Music

 

FOTO: Jim Hall&Pat MethenyJim Hall & Pat Metheny (CD)

Dvě jazzové kytarové legendy, Jim Hall a Pat Metheny natočili společné album, na kterém lze nalézt sedmnáct skladeb, jež odnesou posluchačovu mysl do nekonečných vesmírných dálek. Na albu se objeví také studiové improvizace a koncertní nahrávky včetně Gershwinovy Summertime.

Datum vydání: 14. října 2011

Vydavatelství: Supraphon

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební novinky na CD: Říjen přinesl alba Vypsané Fixy a Justina Biebera